12278 Train Time Table, PURI-HWH SHATABDI EXP Train Schedule

Enter train number or name...
PURI-HWH SHATABDI EXP [12278] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
PURI-HWH SHATABDI EXPPURIHWHShatabdi
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
PURI [PURI] 1 Src 05:45 0
BHUBANESWAR [BBS] 1 06:40 06:42 62
CUTTACK [CTC] 1 07:10 07:12 88
JAJPUR K ROAD [JJKR] 1 08:05 08:07 157
BHADRAK [BHC] 1 09:13 09:15 199
BALASORE [BLS] 1 09:56 10:01 261
KHARAGPUR JN [KGP] 1 11:35 11:45 380
HOWRAH JN [HWH] 1 13:40 Dest 497