Modify Search

VIKRAMSHILA EXP - 12368 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
ANAND VIHAR TRM (ANVT)BHAGALPUR (BGP)
Daily 1205 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
ANAND VIHAR TRM - ANVT Src 14:40 0 1
KANPUR CENTRAL - CNB 20:25 20:35 427 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 02:58 03:08 774 2
PATNA JN - PNBE 06:20 06:30 984 2
PATNA SAHEB - PNC 06:48 06:50 994 2
FATWA - FUT 07:00 07:02 1006 2
KHUSROPUR - KOO 07:11 07:13 1015 2
BAKHTIYARPUR JN - BKP 07:28 07:30 1030 2
BARH - BARH 07:42 07:44 1048 2
MOKAMEH JN - MKA 08:12 08:14 1073 2
Ad
HATHIDAH JN - HTZ 08:20 08:22 1080 2
BARHIYA - BRYA 08:34 08:36 1091 2
LUCKEESARAI JN - LKR 09:08 09:10 1106 2
KIUL JN - KIUL 09:50 09:55 1107 2
KAJRA - KJH 10:13 10:14 1123 2
ABHAIPUR - AHA 10:26 10:27 1131 2
DHARHARA - DRH 10:41 10:42 1141 2
JAMALPUR JN - JMP 11:04 11:14 1152 2
BARIARPUR - BUP 11:26 11:27 1163 2
SULTANGANJ - SGG 11:48 11:49 1181 2
BHAGALPUR - BGP 12:25 Dest 1205 2
Ad