Modify Search

VIKRAMSHILA EXP - 12367 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
BHAGALPUR (BGP)ANAND VIHAR TRM (ANVT)
Daily 1207 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
BHAGALPUR - BGP Src 11:15 0 1
SULTANGANJ - SGG 11:35 11:36 25 1
BARIARPUR - BUP 12:00 12:01 43 1
JAMALPUR JN - JMP 12:25 12:35 53 1
DHARHARA - DRH 12:48 12:49 65 1
ABHAIPUR - AHA 13:02 13:03 75 1
KAJRA - KJH 13:14 13:15 83 1
KIUL JN - KIUL 13:57 14:07 99 1
LUCKEESARAI JN - LKR 14:12 14:14 100 1
BARHIYA - BRYA 14:29 14:31 115 1
Ad
HATHIDAH JN - HTZ 14:41 14:43 125 1
MOKAMEH JN - MKA 14:54 14:56 133 1
BARH - BARH 15:13 15:15 158 1
BAKHTIYARPUR JN - BKP 15:38 15:40 176 1
KHUSROPUR - KOO 15:51 15:53 191 1
FATWA - FUT 16:01 16:03 200 1
PATNA SAHEB - PNC 16:18 16:20 212 1
PATNA JN - PNBE 16:50 17:00 222 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 20:23 20:38 434 1
KANPUR CENTRAL - CNB 01:40 01:48 780 2
ANAND VIHAR TRM - ANVT 08:10 Dest 1207 2
Ad