Modify Search

VIBHUTI EXPRESS - 12334 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
DD UPADHYAYA JN (DDU)HOWRAH JN (HWH)
Daily 882 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
DD UPADHYAYA JN - DDU 18:50 19:00 139 1
ZAMANIA - ZNA 19:45 19:47 183 1
DILDARNAGAR JN - DLN 20:00 20:02 197 1
GAHMAR - GMR 20:12 20:14 213 1
BUXAR - BXR 20:32 20:34 233 1
DUMRAON - DURE 20:45 20:47 249 1
RAGHUNATHPUR - RPR 21:01 21:03 266 1
BIHIYA - BEA 21:15 21:17 280 1
ARA JN - ARA 21:35 21:37 302 1
BIHTA - BTA 21:52 21:54 324 1
DANAPUR - DNR 22:12 22:14 341 1
PATNA JN - PNBE 22:35 22:45 351 1
Ad
FATWA - FUT 23:08 23:10 373 1
BAKHTIYARPUR JN - BKP 23:30 23:32 396 1
BARH - BARH 23:44 23:46 414 1
MOKAMEH JN - MKA 00:08 00:10 440 2
KIUL JN - KIUL 00:40 00:42 474 2
JHAJHA - JAJ 01:55 02:00 528 2
JASIDIH JN - JSME 02:32 02:37 572 2
MADHUPUR JN - MDP 03:02 03:04 601 2
CHITTARANJAN - CRJ 03:42 03:44 657 2
ASANSOL JN - ASN 04:19 04:24 682 2
DURGAPUR - DGR 04:54 04:56 724 2
BARDDHAMAN JN - BWN 05:56 06:01 788 2
HOWRAH JN - HWH 07:40 Dest 882 2
Ad