Modify Search

VIBHUTI EXPRESS - 12333 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)ALLAHABAD CITY (ALY)
Daily 882 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 20:00 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 21:08 21:13 95 1
DURGAPUR - DGR 22:03 22:05 158 1
ASANSOL JN - ASN 22:34 22:39 200 1
CHITTARANJAN - CRJ 23:02 23:04 225 1
MADHUPUR JN - MDP 23:43 23:45 282 1
JASIDIH JN - JSME 00:10 00:15 311 2
JHAJHA - JAJ 01:17 01:22 355 2
KIUL JN - KIUL 01:58 02:00 409 2
MOKAMEH JN - MKA 02:29 02:31 443 2
BARH - BARH 02:48 02:50 468 2
BAKHTIYARPUR JN - BKP 03:05 03:07 486 2
FATWA - FUT 03:22 03:24 510 2
PATNA JN - PNBE 04:00 04:10 532 2
Ad
DANAPUR - DNR 04:25 04:27 541 2
BIHTA - BTA 04:39 04:41 559 2
ARA JN - ARA 05:00 05:02 581 2
BIHIYA - BEA 05:16 05:18 602 2
RAGHUNATHPUR - RPR 05:30 05:32 617 2
DUMRAON - DURE 05:45 05:47 633 2
BUXAR - BXR 06:04 06:06 649 2
GAHMAR - GMR 06:21 06:23 670 2
DILDARNAGAR JN - DLN 06:38 06:40 686 2
ZAMANIA - ZNA 06:50 06:52 699 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 08:20 08:35 744 2
KASHI - KEI 09:14 09:15 755 2
VARANASI JN - BSB 09:30 09:40 760 2
MANDUADIH - MUV 09:50 09:52 764 2
GYANPUR ROAD - GYN 10:41 10:43 820 2
ALLAHABAD CITY - ALY 12:00 Dest 882 2
Ad