Modify Search

UDZ KURJ EXP - 19666 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
UDAIPUR CITY (UDZ)KHAJURAHO (KURJ)
Daily 1096 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
UDAIPUR CITY - UDZ Src 22:20 0 1
RANAPRATAPNAGAR - RPZ 22:25 22:27 9 1
MAVLI JN - MVJ 23:05 23:07 47 1
CHITTAURGARH - COR 00:10 00:30 119 2
BHILWARA - BHL 01:20 01:25 173 2
NASIRABAD - NSD 02:53 02:55 277 2
AJMER JN - AII 03:35 03:40 305 2
KISHANGARH - KSG 04:06 04:08 330 2
PHULERA JN - FL 04:48 04:50 384 2
JAIPUR - JP 05:35 05:45 439 2
GANDHINAGAR JPR - GADJ 05:53 05:55 445 2
DAUSA - DO 06:38 06:40 500 2
BANDIKUI JN - BKI 08:00 08:02 529 2
MANDAWAR M RD - MURD 08:26 08:28 562 2
KHERLI - KL 08:44 08:46 581 2
Ad
NADBAI - NBI 09:01 09:03 598 2
BHARATPUR JN - BTE 09:30 09:32 626 2
ACHHNERA JN - AH 09:55 09:57 654 2
AGRA CANTT - AGC 11:00 11:05 679 2
DHAULPUR - DHO 12:03 12:05 732 2
MORENA - MRA 12:35 12:37 759 2
GWALIOR - GWL 13:10 13:15 798 2
DABRA - DBA 13:53 13:55 840 2
DATIA - DAA 14:23 14:25 870 2
JHANSI JN - JHS 15:20 15:30 895 2
NIVARI - NEW 16:00 16:01 922 2
MAU RANIPUR - MRPR 16:38 16:40 959 2
HARPALPUR - HPP 17:02 17:04 980 2
KULPAHAR - KLAR 17:32 17:34 1011 2
MAHOBA JN - MBA 18:05 18:30 1033 2
KHAJURAHO - KURJ 19:50 Dest 1096 2
Ad