Modify Search

ST MFP EXPRESS - 19053 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SURAT (ST)MUZAFFARPUR JN (MFP)
Fri 2138 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SURAT - ST Src 06:10 0 1
VADODARA JN - BRC 08:25 08:35 129 1
DAHOD - DHD 11:02 11:04 278 1
RATLAM JN - RTM 12:50 13:00 391 1
NAGDA JN - NAD 13:43 13:45 432 1
UJJAIN JN - UJN 14:40 15:00 487 1
MAKSI - MKC 15:48 15:50 528 1
BIYAVRA RAJGARH - BRRG 17:52 17:54 645 1
GUNA - GUNA 20:10 20:20 742 1
ASHOK NAGAR - ASKN 21:08 21:10 786 1
BINA JN - BINA 23:55 00:20 861 2
JHANSI JN - JHS 03:05 03:15 1013 2
GWALIOR - GWL 04:25 04:30 1110 2
Ad
AGRA CANTT - AGC 06:50 06:55 1229 2
TUNDLA JN - TDL 08:25 08:30 1255 2
KANPUR CENTRAL - CNB 11:55 12:10 1484 2
LUCKNOW NR - LKO 13:45 14:10 1558 2
FAIZABAD JN - FD 16:29 16:34 1686 2
AYODHYA - AY 17:03 17:05 1693 2
SHAHGANJ JN - SHG 20:30 20:55 1791 2
AZAMGARH - AMH 22:05 22:10 1847 2
MAU JN - MAU 23:00 23:10 1890 2
BALLIA - BUI 00:30 00:35 1959 3
CHHAPRA - CPR 01:50 01:55 2025 3
SONPUR JN - SEE 02:58 03:00 2078 3
HAJIPUR JN - HJP 03:15 03:20 2084 3
MUZAFFARPUR JN - MFP 04:30 Dest 2138 3
Ad