Modify Search

SEEMANCHAL EXP - 12488 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
ANAND VIHAR TRM (ANVT)RADHIKAPUR (RDP)
Daily 1367 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
ANAND VIHAR TRM - ANVT Src 07:30 0 1
GHAZIABAD - GZB 08:02 08:04 13 1
ALIGARH JN - ALJN 09:19 09:21 119 1
TUNDLA JN - TDL 10:30 10:32 197 1
KANPUR CENTRAL - CNB 13:45 13:55 427 1
ALLAHABAD JN - ALD 16:40 16:50 621 1
MIRZAPUR - MZP 17:58 18:00 711 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 19:43 19:58 774 1
DILDARNAGAR JN - DLN 20:45 20:47 831 1
DANAPUR - DNR 22:41 22:43 976 1
PATLIPUTRA - PPTA 23:00 23:10 982 1
BEGU SARAI - BGS 02:06 02:08 1106 2
Ad
KHAGARIA JN - KGG 02:46 02:48 1146 2
NAUGACHIA - NNA 03:40 03:42 1213 2
KATIHAR JN - KIR 05:15 06:15 1270 2
PURNEA JN - PRNA 07:05 07:10 1298 2
ARARIYA COURT - ARQ 07:37 07:39 1336 2
FORBESGANJ - FBG 08:05 08:10 1364 2
JOGBANI - JBN 08:30 Dest 1378 2
KATIHAR JN - KIR 05:15 05:45 1270 2
SONAILI - SI 06:01 06:03 1292 2
SALMARI - SRI 06:17 06:19 1304 2
BARSOI JN - BOE 06:45 06:47 1314 2
RAIGANJ - RGJ 07:05 07:10 1335 2
KALIYAGANJ - KAJ 07:40 07:42 1355 2
RADHIKAPUR - RDP 08:20 Dest 1367 2
Ad