Modify Search

SC PBR EXP - 19201 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SECUNDERABAD JN (SC)PORBANDAR (PBR)
Wed 1694 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SECUNDERABAD JN - SC Src 15:15 0 1
BEGAMPET - BMT 15:23 15:25 5 1
TANDUR - TDU 16:55 16:56 113 1
WADI - WADI 18:40 18:45 184 1
KALABURAGI - KLBG 19:22 19:25 221 1
SOLAPUR JN - SUR 21:20 21:25 334 1
DAUND JN - DD 00:25 00:30 521 2
PUNE JN - PUNE 02:00 02:05 597 2
LONAVALA - LNL 03:05 03:07 661 2
KARJAT - KJT 03:58 04:00 689 2
KALYAN JN - KYN 04:37 04:40 735 2
BHIWANDI ROAD - BIRD 05:18 05:20 760 2
VASAI ROAD - BSR 06:00 06:10 788 2
BOISAR - BOR 07:12 07:14 839 2
Ad
VAPI - VAPI 08:06 08:08 910 2
VALSAD - BL 08:28 08:40 934 2
SURAT - ST 09:55 10:05 1003 2
ANKLESHWAR JN - AKV 10:39 10:41 1052 2
VADODARA JN - BRC 11:48 11:58 1131 2
ANAND JN - ANND 12:29 12:31 1167 2
NADIAD JN - ND 12:46 12:48 1186 2
AHMEDABAD JN - ADI 13:55 14:10 1231 2
VIRAMGAM JN - VG 15:14 15:16 1297 2
SURENDRANAGAR - SUNR 16:29 16:31 1362 2
RAJKOT JN - RJT 19:03 19:08 1478 2
HAPA - HAPA 20:39 20:41 1554 2
JAMNAGAR - JAM 20:51 20:56 1563 2
WANSJALIYA - WSJ 22:51 22:52 1661 2
PORBANDAR - PBR 23:50 Dest 1694 2
Ad