Modify Search

SANGHAMITRA EXP - 12295 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KSR BENGALURU (SBC)DANAPUR (DNR)
Daily 2699 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KSR BENGALURU - SBC Src 09:00 0 1
BENGALURU CANT - BNC 09:10 09:12 5 1
KRISHNARAJAPURM - KJM 09:21 09:23 15 1
BANGARAPET - BWT 10:08 10:10 71 1
KUPPAM - KPN 10:36 10:38 105 1
JOLARPETTAI - JTJ 11:28 11:30 149 1
KATPADI JN - KPD 12:35 12:40 232 1
ARAKKONAM JN - AJJ 13:33 13:35 293 1
MGR CHENNAI CTL - MAS 15:15 15:40 362 1
GUDUR JN - GDR 17:43 17:45 499 1
NELLORE - NLR 18:06 18:08 537 1
ONGOLE - OGL 19:33 19:34 653 1
VIJAYAWADA JN - BZA 22:10 22:20 792 1
WARANGAL - WL 01:05 01:06 999 2
RAMAGUNDAM - RDM 02:39 02:40 1100 2
SIRPUR KAGAZNGR - SKZR 03:32 03:33 1172 2
BALHARSHAH - BPQ 04:55 05:05 1241 2
Ad
CHANDRAPUR - CD 05:19 05:20 1255 2
SEVAGRAM - SEGM 07:02 07:03 1376 2
NAGPUR - NGP 08:25 08:30 1453 2
PANDHURNA - PAR 10:08 10:09 1556 2
BETUL - BZU 11:40 11:41 1643 2
GHORADONGRI - GDYA 12:22 12:24 1679 2
ITARSI JN - ET 14:25 14:35 1750 2
PIPARIYA - PPI 15:28 15:30 1817 2
NARSINGHPUR - NU 16:32 16:34 1911 2
JABALPUR - JBP 17:50 18:00 1995 2
KATNI - KTE 19:25 19:30 2086 2
MAIHAR - MYR 20:13 20:15 2149 2
SATNA - STA 21:00 21:10 2184 2
ALAHABAD CHEOKI - ACOI 01:10 01:15 2353 3
MIRZAPUR - MZP 02:40 02:45 2434 3
DD UPADHYAYA JN - DDU 05:08 05:18 2497 3
BUXAR - BXR 06:32 06:34 2591 3
ARA JN - ARA 07:53 07:55 2660 3
DANAPUR - DNR 09:05 Dest 2699 3
Ad