Modify Search

SAHYADRI EXPRES - 11023 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
C SHIVAJI MAH T (CSMT)C SHAHUMHARAJ T (KOP)
Daily 518 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
C SHIVAJI MAH T - CSMT Src 17:50 0 1
DADAR - DR 18:02 18:04 9 1
KALYAN JN - KYN 18:47 18:50 54 1
KARJAT - KJT 19:28 19:30 100 1
KHANDALA - KAD 20:03 20:05 124 1
LONAVALA - LNL 20:17 20:20 128 1
TALEGAON - TGN 20:48 20:50 158 1
DEHU ROAD - DEHR 21:04 21:05 168 1
PIMPRI - PMP 21:13 21:15 178 1
KHADKI - KK 21:23 21:25 186 1
SHIVAJINAGAR - SVJR 21:34 21:35 190 1
PUNE JN - PUNE 21:55 22:05 192 1
JEJURI - JJR 23:08 23:10 250 1
Ad
NIRA - NIRA 23:53 23:55 277 1
LONAND - LNN 00:03 00:05 284 2
WATHAR - WTR 00:58 01:00 311 2
SATARA - STR 01:37 01:40 337 2
KOREGAON - KRG 01:53 01:55 348 2
KARAD - KRD 02:52 02:55 396 2
KIRLOSKARVADI - KOV 03:34 03:35 431 2
BHILAVDI - BVQ 03:46 03:48 444 2
SANGLI - SLI 04:07 04:10 464 2
MIRAJ JN - MRJ 04:42 04:45 471 2
JAYASINGPUR - JSP 04:59 05:00 483 2
HATKANAGALE - HTK 05:14 05:15 498 2
RUKADI - RKD 05:24 05:25 505 2
VALIVADE - VV 05:34 05:35 512 2
C SHAHUMHARAJ T - KOP 06:05 Dest 518 2
Ad