Modify Search

SAHYADRI EXP - 11024 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
C SHAHUMHARAJ T (KOP)C SHIVAJI MAH T (CSMT)
Daily 518 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
C SHAHUMHARAJ T - KOP Src 22:50 0 1
VALIVADE - VV 22:59 23:00 7 1
RUKADI - RKD 23:09 23:10 14 1
HATKANAGALE - HTK 23:18 23:20 21 1
JAYASINGPUR - JSP 23:34 23:35 36 1
MIRAJ JN - MRJ 00:01 00:05 48 2
SANGLI - SLI 00:17 00:20 55 2
BHILAVDI - BVQ 00:39 00:40 74 2
KIRLOSKARVADI - KOV 00:54 00:55 88 2
KARAD - KRD 01:22 01:25 123 2
KOREGAON - KRG 02:07 02:08 171 2
SATARA - STR 02:27 02:30 181 2
WATHAR - WTR 02:59 03:00 207 2
LONAND - LNN 03:39 03:40 234 2
Ad
NIRA - NIRA 03:58 04:00 242 2
JEJURI - JJR 04:44 04:45 269 2
PUNE JN - PUNE 06:50 07:00 327 2
SHIVAJINAGAR - SVJR 07:09 07:10 329 2
KHADKI - KK 07:29 07:30 333 2
PIMPRI - PMP 07:39 07:40 341 2
DEHU ROAD - DEHR 07:54 07:55 351 2
TALEGAON - TGN 08:14 08:15 361 2
LONAVALA - LNL 08:54 08:55 390 2
KHANDALA - KAD 08:59 09:00 394 2
KARJAT - KJT 09:48 09:50 419 2
NERAL - NRL 09:59 10:00 432 2
KALYAN JN - KYN 10:47 10:50 465 2
THANE - TNA 11:12 11:15 485 2
DADAR - DR 11:32 11:35 509 2
C SHIVAJI MAH T - CSMT 12:05 Dest 518 2
Ad