Modify Search

RAPTISAGAR EXP - 12522 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
ERNAKULAM JN (ERS)BARAUNI JN (BJU)
Fri 3443 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
ERNAKULAM JN - ERS Src 10:15 0 1
ALUVA - AWY 10:33 10:35 20 1
ANGAMALI - AFK 10:44 10:45 29 1
CHALAKUDI - CKI 10:59 11:00 44 1
IRINJALAKUDA - IJK 11:09 11:10 51 1
THRISUR - TCR 11:32 11:35 75 1
WADAKANCHERI - WKI 11:54 11:55 91 1
OTTAPPALAM - OTP 13:04 13:05 120 1
PALAKKAD JN - PGT 13:30 13:35 152 1
COIMBATORE JN - CBE 15:32 15:35 206 1
TIRUPPUR - TUP 16:18 16:20 256 1
ERODE JN - ED 17:10 17:15 307 1
SALEM JN - SA 18:12 18:15 369 1
JOLARPETTAI - JTJ 19:48 19:50 489 1
KATPADI JN - KPD 20:50 20:55 573 1
MGR CHENNAI CTL - MAS 23:05 23:30 702 1
GUDUR JN - GDR 01:35 01:37 840 2
NELLORE - NLR 01:59 02:00 878 2
ONGOLE - OGL 03:24 03:25 994 2
CHIRALA - CLX 04:04 04:05 1043 2
VIJAYAWADA JN - BZA 06:00 06:05 1132 2
KHAMMAM - KMT 07:31 07:32 1232 2
WARANGAL - WL 09:08 09:10 1340 2
RAMAGUNDAM - RDM 10:34 10:35 1440 2
MANCHIRYAL - MCI 10:49 10:50 1454 2
BELLAMPALLI - BPA 11:09 11:10 1474 2
SIRPUR KAGAZNGR - SKZR 11:39 11:40 1512 2
BALHARSHAH - BPQ 13:00 13:05 1582 2
CHANDRAPUR - CD 13:24 13:25 1596 2
HINGANGHAT - HGT 14:34 14:35 1680 2
Ad
SEVAGRAM - SEGM 15:19 15:20 1717 2
NAGPUR - NGP 16:50 16:55 1793 2
PANDHURNA - PAR 18:14 18:15 1897 2
AMLA JN - AMLA 19:17 19:19 1961 2
BETUL - BZU 19:34 19:35 1983 2
GHORADONGRI - GDYA 20:14 20:15 2020 2
ITARSI JN - ET 22:10 22:20 2090 2
BHOPAL JN - BPL 00:01 00:05 2189 3
LALITPUR JN - LAR 03:04 03:05 2390 3
JHANSI JN - JHS 04:18 04:28 2479 3
ORAI - ORAI 05:58 05:59 2593 3
POKHRAYAN - PHN 06:34 06:35 2641 3
KANPUR CENTRAL - CNB 08:15 08:20 2699 3
UNNAO JN - ON 08:43 08:44 2717 3
AISHBAGH - ASH 09:48 10:03 2772 3
BADSHAHNAGAR - BNZ 10:22 10:23 2781 3
BARABANKI JN - BBK 11:03 11:05 2806 3
GONDA JN - GD 12:20 12:25 2894 3
MANKAPUR JN - MUR 12:49 12:51 2922 3
BASTI - BST 13:44 13:47 2983 3
KHALILABAD - KLD 14:10 14:11 3013 3
GORAKHPUR JN - GKP 15:25 15:30 3048 3
DEORIA SADAR - DEOS 16:09 16:10 3097 3
BHATNI JN - BTT 16:35 16:40 3118 3
SIWAN JN - SV 17:15 17:20 3167 3
CHHAPRA - CPR 18:40 18:45 3228 3
SONPUR JN - SEE 19:35 19:37 3281 3
HAJIPUR JN - HJP 19:50 19:55 3287 3
MUZAFFARPUR JN - MFP 21:00 21:05 3341 3
SAMASTIPUR JN - SPJ 21:55 22:00 3392 3
BARAUNI JN - BJU 23:10 Dest 3443 3
Ad