Modify Search

RAPTI SAGAR EXP - 12521 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
BARAUNI JN (BJU)ERNAKULAM JN (ERS)
Mon 3437 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
BARAUNI JN - BJU Src 22:50 0 1
SAMASTIPUR JN - SPJ 23:45 23:50 51 1
MUZAFFARPUR JN - MFP 00:35 00:40 103 2
HAJIPUR JN - HJP 01:35 01:40 157 2
SONPUR JN - SEE 01:50 01:52 163 2
CHHAPRA - CPR 03:00 03:05 216 2
SIWAN JN - SV 03:50 03:55 277 2
BHATNI JN - BTT 04:30 04:35 326 2
DEORIA SADAR - DEOS 04:52 04:57 347 2
GORAKHPUR JN - GKP 06:20 06:35 396 2
KHALILABAD - KLD 07:15 07:17 431 2
BASTI - BST 07:41 07:44 460 2
MANKAPUR JN - MUR 08:28 08:30 522 2
GONDA JN - GD 09:00 09:05 550 2
BARABANKI JN - BBK 10:25 10:27 638 2
BADSHAHNAGAR - BNZ 11:01 11:04 663 2
AISHBAGH - ASH 11:35 11:50 672 2
UNNAO JN - ON 12:40 12:42 727 2
KANPUR CENTRAL - CNB 13:17 13:22 745 2
POKHRAYAN - PHN 14:19 14:21 803 2
ORAI - ORAI 14:55 15:00 851 2
JHANSI JN - JHS 16:45 16:55 964 2
LALITPUR JN - LAR 17:49 17:51 1054 2
BHOPAL JN - BPL 21:10 21:15 1255 2
ITARSI JN - ET 22:55 23:05 1347 2
GHORADONGRI - GDYA 00:08 00:09 1417 3
BETUL - BZU 00:52 00:55 1454 3
AMLA JN - AMLA 01:19 01:22 1477 3
PANDHURNA - PAR 02:16 02:19 1540 3
NAGPUR - NGP 03:50 04:00 1644 3
Ad
SEVAGRAM - SEGM 04:57 05:00 1720 3
HINGANGHAT - HGT 05:38 05:40 1757 3
CHANDRAPUR - CD 06:55 06:58 1841 3
BALHARSHAH - BPQ 08:30 08:35 1855 3
SIRPUR KAGAZNGR - SKZR 09:25 09:26 1925 3
BELLAMPALLI - BPA 10:03 10:04 1964 3
MANCHIRYAL - MCI 10:19 10:20 1983 3
RAMAGUNDAM - RDM 10:29 10:30 1997 3
WARANGAL - WL 12:08 12:10 2098 3
KHAMMAM - KMT 13:36 13:37 2205 3
VIJAYAWADA JN - BZA 15:45 15:55 2305 3
CHIRALA - CLX 17:18 17:19 2394 3
ONGOLE - OGL 17:59 18:00 2443 3
NELLORE - NLR 19:19 19:20 2559 3
GUDUR JN - GDR 20:43 20:45 2598 3
MGR CHENNAI CTL - MAS 23:20 23:50 2735 3
KATPADI JN - KPD 01:35 01:40 2864 4
JOLARPETTAI - JTJ 03:08 03:10 2948 4
SALEM JN - SA 04:43 04:45 3068 4
ERODE JN - ED 06:00 06:05 3131 4
TIRUPPUR - TUP 06:38 06:40 3181 4
COIMBATORE JN - CBE 07:35 07:40 3231 4
PALAKKAD JN - PGT 08:50 08:55 3286 4
OTTAPPALAM - OTP 09:18 09:20 3317 4
WADAKANCHERI - WKI 10:29 10:30 3346 4
THRISUR - TCR 10:52 10:55 3363 4
IRINJALAKUDA - IJK 11:19 11:20 3387 4
CHALAKUDI - CKI 11:27 11:28 3393 4
ANGAMALI - AFK 11:44 11:45 3408 4
ALUVA - AWY 11:58 12:00 3417 4
ERNAKULAM TOWN - ERN 12:28 12:30 3434 4
ERNAKULAM JN - ERS 13:00 Dest 3437 4
Ad