64019 Train Time Table, PWL-SSB EMU Train Schedule

Enter train number or name...
PWL-SSB EMU [64019] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
PWL-SSB EMUPWLSSBMEMU
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
PALWAL [PWL] 1 Src 22:20 0
ASAOTI [AST] 1 22:30 22:31 11
BALLABGARH [BVH] 1 22:40 22:41 21
FARIDABAD NW TN [FDN] 1 22:46 22:47 25
FARIDABAD [FDB] 1 22:53 22:54 29
TUGLAKABAD [TKD] 1 23:11 23:12 39
OKHLA [OKA] 1 23:17 23:18 46
H NIZAMUDDIN [NZM] 1 23:23 23:25 49
TILAK BRIDGE [TKJ] 1 23:33 23:34 54
SHIVAJI BRIDGE [CSB] 1 23:37 23:38 55
NEW DELHI [NDLS] 2 23:55 00:25 57
DELHI KISHANGNJ [DKZ] 2 00:42 00:43 61
VVKP 2 00:46 00:47 62
DBSI 2 00:49 00:50 64
SHAKURBASTI [SSB] 2 01:00 Dest 68