Modify Search

PRATHAM S S EXP - 11105 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KOLKATA (KOAA)JHANSI JN (JHS)
Sun 1325 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KOLKATA - KOAA Src 07:25 0 1
BARRACKPORE - BP 07:52 07:57 19 1
BARDDHAMAN JN - BWN 10:03 10:08 110 1
ASANSOL JN - ASN 11:35 11:40 216 1
CHITTARANJAN - CRJ 12:03 12:05 241 1
MADHUPUR JN - MDP 12:44 12:46 297 1
JASIDIH JN - JSME 13:11 13:13 326 1
JHAJHA - JAJ 14:25 14:30 370 1
KIUL JN - KIUL 15:18 15:20 424 1
Ad
PATNA JN - PNBE 18:10 18:20 547 1
ARA JN - ARA 19:23 19:25 596 1
BUXAR - BXR 20:18 20:20 665 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 22:56 23:06 759 1
ALLAHABAD JN - ALD 01:10 01:15 912 2
KANPUR CENTRAL - CNB 03:40 03:45 1106 2
POKHRAYAN - PHN 05:00 05:02 1164 2
KALPI - KPI 05:16 05:17 1178 2
ORAI - ORAI 05:55 05:57 1212 2
MOTH - MOTH 06:51 06:52 1270 2
JHANSI JN - JHS 09:00 Dest 1325 2
Ad