Modify Search

PRATAP EXPRESS - 12496 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KOLKATA (KOAA)BIKANER JN (BKN)
Fri 1885 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KOLKATA - KOAA Src 22:45 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 00:09 00:11 98 2
DURGAPUR - DGR 01:00 01:02 161 2
ASANSOL JN - ASN 01:31 01:36 203 2
DHANBAD JN - DHN 02:50 02:55 262 2
KODERMA JN - KQR 04:31 04:33 384 2
GAYA JN - GAYA 06:02 06:07 460 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 08:55 09:10 663 2
ALLAHABAD JN - ALD 11:30 11:35 816 2
Ad
KANPUR CENTRAL - CNB 14:05 14:15 1010 2
TUNDLA JN - TDL 17:00 17:05 1240 2
AGRA FORT - AF 17:55 18:20 1263 2
ACHHNERA JN - AH 19:00 19:02 1289 2
BHARATPUR JN - BTE 19:28 19:30 1316 2
BANDIKUI JN - BKI 21:45 21:47 1413 2
JAIPUR - JP 23:10 23:20 1504 2
DEGANA JN - DNA 01:46 01:49 1667 3
NAGAUR - NGO 03:31 03:36 1769 3
NOKHA - NOK 04:13 04:15 1820 3
BIKANER JN - BKN 05:50 Dest 1885 3
Ad