Modify Search

POORVA EXPRESS - 12382 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
NEW DELHI (NDLS)HOWRAH JN (HWH)
Mon, Tue, Fri 1446 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
NEW DELHI - NDLS Src 17:35 0 1
ALIGARH JN - ALJN 19:13 19:15 132 1
TUNDLA JN - TDL 20:13 20:15 210 1
ETAWAH JN - ETW 21:13 21:15 302 1
KANPUR CENTRAL - CNB 23:00 23:10 440 1
ALLAHABAD JN - ALD 02:25 02:35 634 2
JANGHAI JN - JNH 03:37 03:39 694 2
VARANASI JN - BSB 05:05 05:15 769 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 06:13 06:23 785 2
BHABUA ROAD - BBU 07:02 07:03 838 2
Ad
SASARAM - SSM 07:35 07:36 885 2
DEHRI ON SONE - DOS 07:51 07:53 903 2
ANUGRAHA N ROAD - AUBR 08:06 08:07 920 2
RAFIGANJ - RFJ 08:29 08:30 951 2
GAYA JN - GAYA 09:10 09:13 988 2
KODERMA JN - KQR 10:30 10:32 1065 2
PARASNATH - PNME 11:23 11:25 1140 2
DHANBAD JN - DHN 12:05 12:10 1187 2
ASANSOL JN - ASN 13:26 13:36 1246 2
DURGAPUR - DGR 14:06 14:08 1288 2
BARDDHAMAN JN - BWN 15:11 15:16 1351 2
HOWRAH JN - HWH 17:15 Dest 1446 2
Ad