Modify Search

POORVA EXPRESS - 12381 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)NEW DELHI (NDLS)
Sun, Wed, Thu 1446 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 08:15 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 09:22 09:25 95 1
DURGAPUR - DGR 10:15 10:17 158 1
ASANSOL JN - ASN 10:48 10:53 200 1
DHANBAD JN - DHN 11:57 12:02 259 1
PARASNATH - PNME 12:36 12:38 306 1
KODERMA JN - KQR 13:28 13:31 382 1
GAYA JN - GAYA 14:50 14:55 458 1
RAFIGANJ - RFJ 15:22 15:23 495 1
ANUGRAHA N ROAD - AUBR 15:44 15:45 526 1
Ad
DEHRI ON SONE - DOS 16:01 16:03 543 1
SASARAM - SSM 16:16 16:17 561 1
BHABUA ROAD - BBU 16:49 16:50 608 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 17:50 18:00 661 1
VARANASI JN - BSB 18:45 18:55 678 1
JANGHAI JN - JNH 20:00 20:02 753 1
ALLAHABAD JN - ALD 21:35 21:40 812 1
KANPUR CENTRAL - CNB 00:05 00:10 1007 2
ETAWAH JN - ETW 01:30 01:32 1145 2
TUNDLA JN - TDL 02:45 02:47 1236 2
ALIGARH JN - ALJN 03:36 03:38 1314 2
NEW DELHI - NDLS 06:05 Dest 1446 2
Ad