Modify Search

POORVA EXPRESS - 12304 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
NEW DELHI (NDLS)HOWRAH JN (HWH)
Sun, Wed, Thu, Sat 1529 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
NEW DELHI - NDLS Src 17:35 0 1
ALIGARH JN - ALJN 19:13 19:15 132 1
TUNDLA JN - TDL 20:13 20:15 210 1
ETAWAH JN - ETW 21:13 21:15 302 1
KANPUR CENTRAL - CNB 23:00 23:10 440 1
ALLAHABAD JN - ALD 01:20 01:25 634 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 04:18 04:28 786 2
BUXAR - BXR 05:35 05:37 880 2
ARA JN - ARA 06:24 06:26 949 2
DANAPUR - DNR 07:08 07:10 988 2
PATNA JN - PNBE 07:35 07:45 998 2
Ad
BAKHTIYARPUR JN - BKP 08:33 08:35 1044 2
BARH - BARH 08:47 08:49 1062 2
MOKAMEH JN - MKA 09:10 09:12 1087 2
KIUL JN - KIUL 09:43 09:45 1121 2
JAMUI - JMU 10:06 10:08 1149 2
JHAJHA - JAJ 11:07 11:12 1175 2
JASIDIH JN - JSME 11:44 11:48 1219 2
MADHUPUR JN - MDP 12:13 12:15 1248 2
CHITTARANJAN - CRJ 12:53 12:55 1305 2
ASANSOL JN - ASN 13:26 13:36 1330 2
DURGAPUR - DGR 14:06 14:08 1372 2
BARDDHAMAN JN - BWN 15:11 15:16 1435 2
HOWRAH JN - HWH 17:15 Dest 1529 2
Ad