Modify Search

NORTH EAST EXP - 12505 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KAMAKHYA (KYQ)ANAND VIHAR TRM (ANVT)
Daily 1855 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KAMAKHYA - KYQ Src 10:02 0 1
RANGIYA JN - RNY 10:53 10:58 42 1
BARPETA ROAD - BPRD 11:45 11:47 106 1
NEW BONGAIGAON - NBQ 12:45 12:55 151 1
KOKRAJHAR - KOJ 13:20 13:22 179 1
NEW ALIPURDUAR - NOQ 14:16 14:18 258 1
NEW COOCH BEHAR - NCB 14:40 14:42 276 1
JALPAIGURI ROAD - JPE 16:20 16:22 369 1
NEW JALPAIGURI - NJP 17:15 17:25 402 1
KISHANGANJ - KNE 18:30 18:32 490 1
BARSOI JN - BOE 19:23 19:25 547 1
KATIHAR JN - KIR 20:50 21:15 586 1
NAUGACHIA - NNA 22:02 22:04 642 1
MANSI JN - MNE 22:54 22:56 701 1
Ad
KHAGARIA JN - KGG 23:06 23:08 709 1
BEGU SARAI - BGS 23:39 23:41 750 1
BARAUNI JN - BJU 00:15 00:25 765 2
PATLIPUTRA - PPTA 03:00 03:10 874 2
DANAPUR - DNR 03:25 03:27 880 2
ARA JN - ARA 03:55 03:57 919 2
BUXAR - BXR 04:45 04:47 988 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 07:02 07:17 1082 2
ALLAHABAD JN - ALD 09:35 09:45 1234 2
FATEHPUR - FTP 11:15 11:17 1351 2
KANPUR CENTRAL - CNB 12:45 12:55 1428 2
ETAWAH JN - ETW 14:35 14:37 1566 2
TUNDLA JN - TDL 15:50 15:52 1658 2
ALIGARH JN - ALJN 16:46 16:48 1736 2
GHAZIABAD - GZB 18:45 18:47 1842 2
ANAND VIHAR TRM - ANVT 19:20 Dest 1855 2
Ad