Modify Search

MAUR DHAWAJ EXP - 12492 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
JAMMU TAWI (JAT)BARAUNI JN (BJU)
Fri 1613 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
JAMMU TAWI - JAT Src 17:45 0 1
PATHANKOT CANTT - PTKC 19:17 19:20 100 1
JALANDHAR CANT - JRC 20:57 21:00 213 1
LUDHIANA JN - LDH 22:05 22:15 265 1
AMBALA CANT JN - UMB 00:04 00:14 378 2
SAHARANPUR - SRE 01:29 01:39 460 2
LAKSAR JN - LRJ 02:25 02:30 513 2
MORADABAD - MB 04:35 04:43 652 2
BAREILLY - BE 06:08 06:10 743 2
SHAHJEHANPUR - SPN 07:18 07:20 813 2
Ad
MAIKALGANJ - MINJ 08:21 08:23 863 2
SITAPUR - STP 09:20 09:25 905 2
GONDA JN - GD 11:45 11:50 1063 2
GORAKHPUR JN - GKP 14:35 14:50 1217 2
DEORIA SADAR - DEOS 15:33 15:38 1267 2
SIWAN JN - SV 16:30 16:35 1336 2
CHHAPRA - CPR 18:10 18:15 1397 2
SONPUR JN - SEE 19:10 19:12 1451 2
HAJIPUR JN - HJP 19:22 19:27 1456 2
MUZAFFARPUR JN - MFP 20:30 20:35 1510 2
SAMASTIPUR JN - SPJ 21:24 21:29 1562 2
BARAUNI JN - BJU 22:45 Dest 1613 2
Ad