Modify Search

MAHARASHTRA EXP - 11040 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
GONDIA JN (G)SOLAPUR JN (SUR)
Daily 1132 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
GONDIA JN - G Src 08:10 0 1
TIRORA - TRO 08:31 08:33 30 1
TUMSAR ROAD - TMR 08:49 08:51 50 1
BHANDARA ROAD - BRD 09:05 09:07 68 1
KAMPTEE - KP 09:41 09:43 116 1
ITWARI - ITR 10:01 10:03 127 1
NAGPUR - NGP 10:40 10:50 131 1
AJNI - AJNI 11:03 11:04 134 1
SEVAGRAM - SEGM 12:02 12:03 207 1
WARDHA JN - WR 12:10 12:13 210 1
PULGAON JN - PLO 12:35 12:36 239 1
DHAMANGAON - DMN 12:53 12:55 259 1
CHANDUR - CND 13:10 13:12 276 1
BADNERA JN - BD 14:10 14:15 305 1
MURTAJAPUR - MZR 14:43 14:45 346 1
AKOLA JN - AK 15:10 15:15 384 1
SHEGAON - SEG 15:43 15:45 421 1
JALAMB JN - JM 15:53 15:55 433 1
NANDURA - NN 16:03 16:05 446 1
MALKAPUR - MKU 16:28 16:30 474 1
BODWAD - BDWD 16:48 16:50 493 1
VARANGAON - VNA 17:04 17:05 512 1
BHUSAVAL JN - BSL 17:45 17:50 524 1
JALGAON JN - JL 18:13 18:15 548 1
PACHORA JN - PC 18:43 18:45 595 1
CHALISGAON JN - CSN 19:42 19:45 640 1
NANDGAON - NGN 20:14 20:15 683 1
MANMAD JN - MMR 21:00 21:05 708 1
YEOLA - YL 21:38 21:40 736 1
KOPARGAON - KPG 21:48 21:50 750 1
PUNTAMBA - PB 22:34 22:35 774 1
BELAPUR - BAP 23:09 23:10 794 1
Ad
AHMADNAGAR - ANG 00:37 00:42 860 2
DAUND JN - DD 02:45 03:00 944 2
KEDGAON - KDG 03:29 03:30 966 2
URULI - URI 03:49 03:50 991 2
PUNE JN - PUNE 04:50 05:00 1020 2
JEJURI - JJR 05:58 06:00 1078 2
NIRA - NIRA 06:28 06:30 1104 2
LONAND - LNN 06:39 06:40 1112 2
WATHAR - WTR 07:14 07:15 1139 2
JARANDESHWAR - JSV 07:29 07:30 1158 2
SATARA - STR 08:02 08:05 1165 2
KOREGAON - KRG 08:14 08:15 1176 2
RAHIMATPUR - RMP 08:29 08:30 1186 2
TARGAON - TAZ 08:39 08:40 1197 2
MASUR - MSR 08:54 08:55 1210 2
KARAD - KRD 09:17 09:20 1224 2
BHAVANI NAGAR - BVNR 09:34 09:35 1245 2
TAKARI - TKR 09:44 09:45 1250 2
KIRLOSKARVADI - KOV 09:59 10:00 1258 2
BHILAVDI - BVQ 10:14 10:15 1272 2
SANGLI - SLI 10:52 10:55 1292 2
MIRAJ JN - MRJ 11:15 11:20 1299 2
JAYASINGPUR - JSP 11:34 11:35 1311 2
HATKANAGALE - HTK 11:49 11:50 1325 2
RUKADI - RKD 11:59 12:00 1332 2
VALIVADE - VV 12:09 12:10 1339 2
C SHAHUMHARAJ T - KOP 13:05 Dest 1346 2
DAUND JN - DD 02:45 05:05 944 2
BHIGWAN - BGVN 05:28 05:30 972 2
JEUR - JEUR 06:28 06:30 1019 2
KURDUVADI - KWV 08:00 08:02 1053 2
MOHOL - MO 08:43 08:45 1099 2
SOLAPUR JN - SUR 09:30 Dest 1132 2
Ad