Modify Search

LTT KRMR EXPRESS - 11205 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
LOKMANYATILAK T (LTT)KARIMNAGAR (KRMR)
Sat 848 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
LOKMANYATILAK T - LTT Src 16:40 0 1
KALYAN JN - KYN 17:17 17:20 38 1
IGATPURI - IGP 19:50 19:55 121 1
DEVLALI - DVL 20:33 20:35 166 1
NASHIK ROAD - NK 20:40 20:45 172 1
MANMAD JN - MMR 22:10 22:15 245 1
ROTEGAON - RGO 22:49 22:50 297 1
LASUR - LSR 23:09 23:10 325 1
AURANGABAD - AWB 00:25 00:30 358 2
JALNA - J 01:30 01:32 421 2
PARTUR - PTU 01:59 02:00 466 2
SELU - SELU 02:29 02:30 493 2
Ad
PARBHANI JN - PBN 04:00 04:02 535 2
PURNA JN - PAU 05:05 05:10 564 2
H SAHIB NANDED - NED 05:58 06:00 594 2
MUDKHED - MUE 06:58 07:00 617 2
UMRI - UMRI 07:24 07:25 636 2
DHARMABAD - DAB 07:49 07:50 666 2
BASAR - BSX 08:04 08:05 676 2
NIZAMABAD - NZB 09:00 09:05 705 2
ARMUR - ARMU 10:05 10:06 734 2
METPALLI - MTPI 10:45 10:46 771 2
KORATLA - KRLA 10:59 11:00 779 2
LINGAMPET JAGIT - LPJL 11:25 11:26 800 2
KARIMNAGAR - KRMR 13:40 Dest 848 2
Ad