Modify Search

LJN PUNE EXP - 12104 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
LUCKNOW NE (LJN)PUNE JN (PUNE)
Sun 1480 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
LUCKNOW NE - LJN Src 06:30 0 1
KANPUR CENTRAL - CNB 07:50 08:00 74 1
POKHRAYAN - PHN 09:14 09:15 133 1
ORAI - ORAI 09:55 09:57 180 1
JHANSI JN - JHS 11:45 11:55 294 1
BINA JN - BINA 14:05 14:10 446 1
Ad
BHOPAL JN - BPL 16:25 16:35 585 1
ITARSI JN - ET 18:10 18:15 676 1
KHANDWA - KNW 20:57 21:00 860 1
BHUSAVAL JN - BSL 22:50 22:55 983 1
MANMAD JN - MMR 01:20 01:25 1167 2
KOPARGAON - KPG 02:18 02:20 1209 2
DAUND JN - DD 06:05 06:20 1404 2
PUNE JN - PUNE 08:05 Dest 1480 2
Ad