Modify Search

KUMBHA EXPRESS - 12369 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)HARIDWAR JN (HW)
Sun, Mon, Wed, Thu, Sat 1536 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 13:00 0 1
ASANSOL JN - ASN 15:29 15:34 200 1
MADHUPUR JN - MDP 16:33 16:35 282 1
JASIDIH JN - JSME 17:00 17:02 311 1
JHAJHA - JAJ 18:10 18:15 355 1
JAMUI - JMU 18:31 18:33 381 1
KIUL JN - KIUL 18:56 18:58 409 1
MOKAMEH JN - MKA 19:28 19:30 443 1
PATNA JN - PNBE 20:45 20:55 532 1
ARA JN - ARA 21:35 21:37 581 1
Ad
BUXAR - BXR 22:20 22:22 649 1
DILDARNAGAR JN - DLN 22:48 22:50 686 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 00:34 00:44 744 2
VARANASI JN - BSB 01:40 01:55 760 2
SULTANPUR - SLN 03:56 03:58 904 2
NIHALGARH - NHH 04:36 04:38 954 2
LUCKNOW NR - LKO 07:15 07:35 1043 2
BAREILLY - BE 11:18 11:20 1278 2
MORADABAD - MB 12:50 12:58 1369 2
LAKSAR JN - LRJ 15:16 15:18 1509 2
HARIDWAR JN - HW 16:15 Dest 1536 2
Ad