Modify Search

KALKA MAIL - 12312 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KALKA (KLK)HOWRAH JN (HWH)
Daily 1743 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KALKA - KLK Src 23:55 0 1
CHANDI MANDIR - CNDM 00:13 00:15 24 2
CHANDIGARH - CDG 00:28 01:20 38 2
AMBALA CANT JN - UMB 02:10 02:20 105 2
KURUKSHETRA JN - KKDE 02:56 02:58 147 2
KARNAL - KUN 03:20 03:22 180 2
PANIPAT JN - PNP 03:49 03:51 214 2
SAMALKHA - SMK 04:02 04:04 231 2
GANAUR - GNU 04:15 04:17 243 2
SONIPAT - SNP 04:31 04:33 259 2
ADRSH NGR DELHI - ANDI 04:56 04:58 293 2
SUBZI MANDI - SZM 05:43 05:45 300 2
DELHI - DLI 06:30 07:00 302 2
GHAZIABAD - GZB 07:48 07:50 322 2
KHURJA JN - KRJ 08:41 08:43 385 2
ALIGARH JN - ALJN 09:28 09:33 428 2
HATHRAS JN - HRS 09:55 09:57 458 2
TUNDLA JN - TDL 10:45 10:50 506 2
FIROZABAD - FZD 11:05 11:07 523 2
Ad
SHIKOHABAD JN - SKB 11:25 11:30 543 2
ETAWAH JN - ETW 12:06 12:11 598 2
PHAPHUND - PHD 12:50 12:51 654 2
KANPUR CENTRAL - CNB 14:20 14:30 736 2
FATEHPUR - FTP 15:30 15:32 813 2
ALLAHABAD JN - ALD 17:10 17:20 930 2
MIRZAPUR - MZP 18:30 18:32 1020 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 20:08 20:23 1083 2
BHABUA ROAD - BBU 21:02 21:03 1135 2
SASARAM - SSM 21:35 21:36 1183 2
DEHRI ON SONE - DOS 21:51 21:53 1200 2
GAYA JN - GAYA 23:05 23:10 1286 2
KODERMA JN - KQR 00:41 00:44 1362 3
HAZARIBAGH RD - HZD 01:16 01:19 1410 3
PARASNATH - PNME 01:44 01:47 1437 3
NSC BOSE J GOMO - GMO 02:07 02:12 1455 3
DHANBAD JN - DHN 03:05 03:10 1484 3
ASANSOL JN - ASN 04:31 04:36 1543 3
DURGAPUR - DGR 05:06 05:10 1585 3
BARDDHAMAN JN - BWN 06:28 06:33 1649 3
HOWRAH JN - HWH 08:05 Dest 1743 3
Ad