18448 - JDB-BBS HIRAKHAND EXP Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
JDB-BBS HIRAKHAND EXP [18448] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
JDB-BBS HIRAKHAND EXP
JDBBBSMail Express
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
JAGDALPUR [JDB] 1 Src 14:30 0
KOTAPAR ROAD [KPRR] 1 15:03 15:05 31
CHARAMULA KUSUM [CJS] 1 15:18 15:20 43
JEYPORE [JYP] 1 15:44 15:46 64
KORAPUT [KRPU] 1 16:55 17:20 105
DUMURIPUT [DMRT] 1 17:33 17:35 116
DAMANJODI [DMNJ] 1 17:48 17:50 124
BAIGUDA [BGUA] 1 18:08 18:10 139
KAKIRIGUMMA [KKGM] 1 18:24 18:26 151
LAXMIPUR ROAD [LKMR] 1 18:45 18:47 167
SINGARAM [SGRM] 1 19:03 19:05 179
TIKIRI [TKRI] 1 19:20 19:22 188
RAULI [RUL] 1 19:39 19:41 201
LELIGUMA [LLGM] 1 20:02 20:04 217
BHALUMASKA [BLMK] 1 20:23 20:25 234
SIKARPAI [SKPI] 1 20:38 20:40 245
KEUTGUDA [KTGA] 1 20:58 21:00 259
SINGAPURAM ROAD [SPRD] 1 21:11 21:13 269
RAYAGADA [RGDA] 1 21:30 22:15 278
PARVATIPURAM TN [PVPT] 1 22:53 22:55 323
PARVATIPURAM [PVP] 1 23:00 23:02 325
BOBBILI [VBL] 1 23:25 23:27 349
VIZIANAGRAM JN [VZM] 2 00:30 01:00 402
CHIPURUPALLE [CPP] 2 01:25 01:27 433
SRIKAKULAM ROAD [CHE] 2 01:58 02:00 472
NAUPADA JN [NWP] 2 02:58 03:00 519
PALASA [PSA] 2 03:50 03:52 545
SOMPETA [SPT] 2 04:15 04:17 576
ICHCHPURAM [IPM] 2 04:31 04:33 594
BRAHMAPUR [BAM] 2 04:55 05:00 619
CHATRAPUR [CAP] 2 05:15 05:17 640
GANJAM [GAM] 2 05:26 05:28 649
KHALLIKOT [KIT] 2 05:41 05:43 677
CHILKA [CLKA] 2 05:52 05:54 687
BALUGAON [BALU] 2 06:02 06:04 694
KUHURI [KUU] 2 06:22 06:24 715
KALUPARA GHAT [KAPG] 2 06:32 06:34 722
BHUSANDPUR [BSDP] 2 06:42 06:44 732
NIRAKARPUR [NKP] 2 06:52 06:54 740
KHURDA ROAD JN [KUR] 2 07:50 07:55 765
BHUBANESWAR [BBS] 2 08:30 Dest 784