Modify Search

JAM SVDK EXP - 12477 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
JAMNAGAR (JAM)SHMATA VD KATRA (SVDK)
Tue 2078 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
JAMNAGAR - JAM Src 05:15 0 1
HAPA - HAPA 05:25 05:27 9 1
RAJKOT JN - RJT 06:48 06:53 85 1
WANKANER JN - WKR 07:31 07:33 127 1
SURENDRANAGAR - SUNR 08:39 08:41 201 1
VIRAMGAM JN - VG 09:53 09:55 267 1
AHMEDABAD JN - ADI 11:05 11:25 332 1
NADIAD JN - ND 12:11 12:13 378 1
ANAND JN - ANND 12:31 12:33 396 1
VADODARA JN - BRC 13:20 13:35 432 1
GODHRA JN - GDA 14:56 14:58 505 1
DAHOD - DHD 15:58 16:00 580 1
MEGHNAGAR - MGN 16:23 16:25 613 1
RATLAM JN - RTM 17:50 18:00 693 1
NAGDA JN - NAD 18:58 19:00 735 1
VIKRAMGARH ALOT - VMA 19:27 19:28 774 1
Ad
BHAWANI MANDI - BWM 20:22 20:23 859 1
RAMGANJ MANDI - RMA 20:44 20:45 887 1
KOTA JN - KOTA 21:35 21:45 960 1
SAWAI MADHOPUR - SWM 22:58 23:00 1067 1
BHARATPUR JN - BTE 01:09 01:10 1250 2
MATHURA JN - MTJ 01:55 02:00 1284 2
H NIZAMUDDIN - NZM 04:12 04:14 1417 2
NEW DELHI - NDLS 04:35 04:50 1424 2
PANIPAT JN - PNP 06:01 06:03 1514 2
AMBALA CANT JN - UMB 07:55 08:05 1622 2
LUDHIANA JN - LDH 09:43 09:53 1736 2
JALANDHAR CANT - JRC 10:45 10:50 1788 2
PATHANKOT CANTT - PTKC 12:35 12:40 1901 2
KATHUA - KTHU 13:08 13:10 1924 2
JAMMU TAWI - JAT 14:35 14:45 2000 2
UDHAMPUR - UHP 15:55 16:00 2054 2
SHMATA VD KATRA - SVDK 17:10 Dest 2078 2
Ad