Modify Search

HWH DLI KLK MAIL - 12311 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)KALKA (KLK)
Daily 1743 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 19:40 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 20:50 20:55 95 1
DURGAPUR - DGR 21:43 21:45 158 1
ASANSOL JN - ASN 22:17 22:22 200 1
DHANBAD JN - DHN 23:26 23:31 259 1
NSC BOSE J GOMO - GMO 23:56 00:01 288 2
PARASNATH - PNME 00:12 00:15 306 2
HAZARIBAGH RD - HZD 00:36 00:39 333 2
KODERMA JN - KQR 01:11 01:14 382 2
GAYA JN - GAYA 02:55 03:00 458 2
DEHRI ON SONE - DOS 03:57 03:59 543 2
SASARAM - SSM 04:12 04:14 561 2
BHABUA ROAD - BBU 04:45 04:47 608 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 06:10 06:25 661 2
MIRZAPUR - MZP 07:35 07:37 724 2
ALLAHABAD JN - ALD 09:00 09:10 813 2
FATEHPUR - FTP 10:50 10:52 930 2
KANPUR CENTRAL - CNB 12:25 12:35 1008 2
PHAPHUND - PHD 13:44 13:46 1089 2
Ad
ETAWAH JN - ETW 14:25 14:30 1146 2
SHIKOHABAD JN - SKB 15:06 15:08 1201 2
FIROZABAD - FZD 15:30 15:35 1221 2
TUNDLA JN - TDL 16:10 16:15 1237 2
HATHRAS JN - HRS 16:53 16:55 1285 2
ALIGARH JN - ALJN 17:20 17:25 1315 2
KHURJA JN - KRJ 17:55 17:57 1359 2
GHAZIABAD - GZB 20:00 20:02 1421 2
DELHI - DLI 21:00 21:30 1441 2
SUBZI MANDI - SZM 21:43 21:45 1444 2
SONIPAT - SNP 22:14 22:16 1484 2
GANAUR - GNU 22:29 22:31 1500 2
SAMALKHA - SMK 22:43 22:45 1512 2
PANIPAT JN - PNP 23:01 23:03 1529 2
KARNAL - KUN 23:30 23:32 1564 2
KURUKSHETRA JN - KKDE 00:36 00:38 1597 3
AMBALA CANT JN - UMB 01:55 02:05 1638 3
CHANDIGARH - CDG 02:55 03:55 1706 3
CHANDI MANDIR - CNDM 04:08 04:10 1720 3
KALKA - KLK 04:35 Dest 1743 3
Ad