Modify Search

HIMGIRI EXPRESS - 12332 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
JAMMU TAWI (JAT)HOWRAH JN (HWH)
Sun, Mon, Thu 2021 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
JAMMU TAWI - JAT Src 22:45 0 1
KATHUA - KTHU 23:50 23:52 77 1
PATHANKOT CANTT - PTKC 00:25 00:30 100 2
JALANDHAR CANT - JRC 02:15 02:20 213 2
PHAGWARA JN - PGW 02:33 02:35 229 2
LUDHIANA JN - LDH 03:20 03:30 265 2
AMBALA CANT JN - UMB 05:17 05:25 378 2
YAMUNANAGAR JUD - YJUD 06:07 06:09 429 2
SAHARANPUR - SRE 06:50 07:00 460 2
MORADABAD - MB 10:10 10:18 652 2
BAREILLY - BE 11:38 11:40 743 2
LUCKNOW NR - LKO 15:20 15:30 978 2
NIHALGARH - NHH 16:49 16:51 1067 2
SULTANPUR - SLN 17:35 17:40 1118 2
JAUNPUR CITY - JOP 18:56 18:58 1203 2
Ad
VARANASI JN - BSB 20:55 21:05 1261 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 22:03 22:13 1278 2
BUXAR - BXR 23:20 23:22 1372 2
ARA JN - ARA 00:05 00:07 1440 3
DANAPUR - DNR 00:48 00:50 1480 3
PATNA JN - PNBE 01:25 01:35 1489 3
PATNA SAHEB - PNC 01:53 01:58 1499 3
BAKHTIYARPUR JN - BKP 02:23 02:25 1535 3
MOKAMEH JN - MKA 02:55 02:57 1579 3
KIUL JN - KIUL 03:28 03:30 1613 3
JAMUI - JMU 04:14 04:16 1641 3
JHAJHA - JAJ 05:35 05:45 1667 3
JASIDIH JN - JSME 06:17 06:22 1710 3
MADHUPUR JN - MDP 06:47 06:49 1739 3
CHITTARANJAN - CRJ 07:28 07:29 1796 3
ASANSOL JN - ASN 08:05 08:15 1821 3
HOWRAH JN - HWH 11:30 Dest 2021 3
Ad