Modify Search

HIMGIRI EXPRESS - 12331 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)JAMMU TAWI (JAT)
Tue, Fri, Sat 2021 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 23:55 0 1
ASANSOL JN - ASN 02:18 02:23 200 2
CHITTARANJAN - CRJ 02:47 02:48 225 2
MADHUPUR JN - MDP 03:35 03:37 282 2
JASIDIH JN - JSME 04:36 04:41 311 2
JHAJHA - JAJ 06:25 06:35 355 2
JAMUI - JMU 06:52 06:54 381 2
KIUL JN - KIUL 07:15 07:17 409 2
MOKAMEH JN - MKA 07:46 07:48 443 2
BAKHTIYARPUR JN - BKP 08:22 08:24 486 2
PATNA SAHEB - PNC 09:13 09:15 522 2
PATNA JN - PNBE 09:55 10:05 532 2
DANAPUR - DNR 10:20 10:22 541 2
ARA JN - ARA 10:51 10:53 581 2
BUXAR - BXR 11:40 11:42 649 2
Ad
DD UPADHYAYA JN - DDU 13:44 13:59 744 2
VARANASI JN - BSB 14:37 14:47 760 2
JAUNPUR CITY - JOP 15:40 15:42 818 2
SULTANPUR - SLN 16:43 16:48 904 2
NIHALGARH - NHH 17:23 17:25 954 2
LUCKNOW NR - LKO 19:35 19:45 1043 2
BAREILLY - BE 23:21 23:23 1278 2
MORADABAD - MB 00:57 01:05 1369 3
SAHARANPUR - SRE 04:15 04:25 1562 3
YAMUNANAGAR JUD - YJUD 04:51 04:53 1592 3
AMBALA CANT JN - UMB 05:44 05:49 1643 3
LUDHIANA JN - LDH 07:30 07:40 1756 3
PHAGWARA JN - PGW 08:14 08:16 1792 3
JALANDHAR CANT - JRC 08:40 08:45 1809 3
PATHANKOT CANTT - PTKC 10:35 10:40 1921 3
KATHUA - KTHU 11:13 11:15 1945 3
JAMMU TAWI - JAT 12:35 Dest 2021 3
Ad