Modify Search

HAPA SVDK EXP - 12475 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HAPA (HAPA)SHMATA VD KATRA (SVDK)
Wed 2070 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HAPA - HAPA Src 05:30 0 1
RAJKOT JN - RJT 06:48 06:53 77 1
WANKANER JN - WKR 07:31 07:33 118 1
SURENDRANAGAR - SUNR 08:39 08:41 193 1
VIRAMGAM JN - VG 09:53 09:55 258 1
AHMEDABAD JN - ADI 11:05 11:25 323 1
NADIAD JN - ND 12:11 12:13 369 1
ANAND JN - ANND 12:31 12:33 387 1
VADODARA JN - BRC 13:20 13:35 423 1
GODHRA JN - GDA 14:56 14:58 497 1
DAHOD - DHD 15:58 16:00 571 1
MEGHNAGAR - MGN 16:23 16:25 604 1
RATLAM JN - RTM 17:50 18:00 685 1
NAGDA JN - NAD 18:58 19:00 726 1
VIKRAMGARH ALOT - VMA 19:27 19:28 766 1
Ad
SHAMGARH - SGZ 20:04 20:05 817 1
RAMGANJ MANDI - RMA 20:44 20:45 879 1
KOTA JN - KOTA 21:40 21:45 951 1
SAWAI MADHOPUR - SWM 22:58 23:00 1059 1
BHARATPUR JN - BTE 01:09 01:10 1241 2
MATHURA JN - MTJ 01:55 02:00 1275 2
H NIZAMUDDIN - NZM 04:10 04:12 1408 2
NEW DELHI - NDLS 04:35 04:50 1416 2
PANIPAT JN - PNP 06:01 06:03 1505 2
AMBALA CANT JN - UMB 07:55 08:05 1614 2
LUDHIANA JN - LDH 09:43 09:53 1728 2
JALANDHAR CANT - JRC 10:45 10:50 1780 2
PATHANKOT CANTT - PTKC 12:35 12:40 1893 2
KATHUA - KTHU 13:08 13:10 1916 2
JAMMU TAWI - JAT 14:35 14:45 1992 2
UDHAMPUR - UHP 15:55 16:00 2045 2
SHMATA VD KATRA - SVDK 17:10 Dest 2070 2
Ad