Modify Search

GORAKHPUR EXP - 12592 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
YESVANTPUR JN (YPR)GORAKHPUR JN (GKP)
Mon 2535 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
YESVANTPUR JN - YPR Src 17:20 0 1
HINDUPUR - HUP 18:39 18:40 96 1
DHARMAVARAM JN - DMM 20:30 20:35 187 1
ANANTAPUR - ATP 21:08 21:10 220 1
GUNTAKAL JN - GTL 22:30 22:35 288 1
23:14 23:15 340 1
MANTHRALAYAM RD - MALM 23:54 23:55 381 1
RAICHUR - RC 00:23 00:25 409 2
BEGAMPET - BMT 06:23 06:25 695 2
SECUNDERABAD JN - SC 06:55 07:20 700 2
KAZIPET JN - KZJ 09:14 09:16 832 2
RAMAGUNDAM - RDM 10:29 10:30 924 2
MANCHIRYAL - MCI 10:59 11:00 938 2
BELLAMPALLI - BPA 11:39 11:40 958 2
SIRPUR KAGAZNGR - SKZR 12:06 12:07 996 2
BALHARSHAH - BPQ 13:20 13:25 1066 2
CHANDRAPUR - CD 13:44 13:45 1080 2
HINGANGHAT - HGT 14:54 14:55 1164 2
SEVAGRAM - SEGM 15:34 15:35 1201 2
Ad
NAGPUR - NGP 17:05 17:10 1277 2
PANDHURNA - PAR 18:24 18:25 1381 2
AMLA JN - AMLA 19:30 19:33 1444 2
BETUL - BZU 19:49 19:50 1467 2
GHORADONGRI - GDYA 20:29 20:30 1504 2
ITARSI JN - ET 22:10 22:20 1574 2
BHOPAL JN - BPL Src 00:05 1666 3
LALITPUR JN - LAR 03:04 03:05 1867 3
JHANSI JN - JHS 04:18 04:28 1957 3
ORAI - ORAI 05:54 05:56 2070 3
POKHRAYAN - PHN 06:33 06:35 2118 3
KANPUR CENTRAL - CNB 08:15 08:20 2176 3
UNNAO JN - ON 08:43 08:44 2194 3
AISHBAGH - ASH 09:48 10:03 2260 3
BADSHAHNAGAR - BNZ 10:21 10:23 2269 3
BARABANKI JN - BBK 11:03 11:05 2293 3
GONDA JN - GD 12:20 12:25 2382 3
MANKAPUR JN - MUR 12:49 12:51 2410 3
BASTI - BST 13:44 13:47 2471 3
KHALILABAD - KLD 14:09 14:11 2501 3
GORAKHPUR JN - GKP 15:05 Dest 2535 3
Ad