Modify Search

GKP YPR EXPRESS - 12591 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
GORAKHPUR JN (GKP)YESVANTPUR JN (YPR)
Sat 2535 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
GORAKHPUR JN - GKP Src 06:35 0 1
KHALILABAD - KLD 07:15 07:17 35 1
BASTI - BST 07:41 07:44 65 1
MANKAPUR JN - MUR 08:28 08:30 126 1
GONDA JN - GD 09:00 09:05 154 1
BARABANKI JN - BBK 10:27 10:29 243 1
BADSHAHNAGAR - BNZ 11:01 11:04 267 1
AISHBAGH - ASH 11:35 11:50 276 1
UNNAO JN - ON 12:40 12:42 335 1
KANPUR CENTRAL - CNB 13:17 13:22 353 1
POKHRAYAN - PHN 14:23 14:25 411 1
ORAI - ORAI 15:05 15:07 458 1
JHANSI JN - JHS 16:45 16:55 572 1
LALITPUR JN - LAR 17:59 18:01 662 1
BHOPAL JN - BPL 21:05 21:10 863 1
ITARSI JN - ET 22:55 23:05 955 1
GHORADONGRI - GDYA 00:07 00:09 1025 2
BETUL - BZU 00:52 00:55 1062 2
AMLA JN - AMLA 01:20 01:22 1084 2
Ad
PANDHURNA - PAR 02:17 02:19 1148 2
NAGPUR - NGP 03:55 04:00 1252 2
SEVAGRAM - SEGM 04:58 05:00 1328 2
HINGANGHAT - HGT 05:38 05:40 1365 2
CHANDRAPUR - CD 07:14 07:17 1449 2
BALHARSHAH - BPQ 09:05 09:10 1463 2
SIRPUR KAGAZNGR - SKZR 09:58 09:59 1533 2
BELLAMPALLI - BPA 10:35 10:36 1571 2
MANCHIRYAL - MCI 10:51 10:52 1591 2
RAMAGUNDAM - RDM 11:02 11:03 1605 2
KAZIPET JN - KZJ 12:25 12:27 1697 2
SECUNDERABAD JN - SC 15:10 15:20 1829 2
BEGAMPET - BMT 15:28 15:30 1833 2
RAICHUR - RC 20:18 20:20 2083 2
MANTHRALAYAM RD - MALM 20:49 20:50 2111 2
21:19 21:20 2187 2
GUNTAKAL JN - GTL 22:15 22:20 2241 2
ANANTAPUR - ATP 23:48 23:50 2326 2
DHARMAVARAM JN - DMM 00:43 00:45 2360 3
HINDUPUR - HUP 02:18 02:20 2439 3
YESVANTPUR JN - YPR 04:45 Dest 2535 3
Ad