18184 - DNR TATA EXPRESS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
DNR TATA EXPRESS [18184] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
DNR TATA EXPRESS
DNRTATAMail Express
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
DANAPUR [DNR] 1 Src 05:45 0
PATNA JN [PNBE] 1 06:05 06:15 9
RJNDR NGR BIHAR [RJPB] 1 06:25 06:27 12
PATNA SAHEB [PNC] 1 06:34 06:36 19
FATWA [FUT] 1 06:46 06:48 31
KHUSROPUR [KOO] 1 06:56 06:58 40
BAKHTIYARPUR JN [BKP] 1 07:12 07:14 55
BARH [BARH] 1 07:27 07:29 73
PUNARAKH [PHK] 1 07:39 07:40 83
MOR [MOR] 1 07:48 07:49 91
MOKAMEH JN [MKA] 1 07:57 07:59 98
HATHIDAH JN [HTZ] 1 08:04 08:06 105
BARHIYA [BRYA] 1 08:16 08:18 116
MANKATHA [MKB] 1 08:30 08:31 125
LUCKEESARAI JN [LKR] 1 08:38 08:39 131
KIUL JN [KIUL] 1 08:47 08:49 132
BANSIPUR [BSQP] 1 08:57 08:58 140
MANANPUR [MNP] 1 09:05 09:06 146
BHALUI [BFM] 1 09:12 09:13 151
JAMUI [JMU] 1 09:20 09:22 160
GIDHAUR [GHR] 1 09:35 09:36 175
JHAJHA [JAJ] 1 10:13 10:15 186
SIMULTALA [STL] 1 10:31 10:32 205
JASIDIH JN [JSME] 1 10:53 10:55 230
MADHUPUR JN [MDP] 1 11:20 11:22 259
VIDYASAGAR [VDS] 1 11:41 11:42 283
JAMTARA [JMT] 1 11:59 12:00 301
CHITTARANJAN [CRJ] 1 12:16 12:18 316
ASANSOL JN [ASN] 1 13:00 13:35 341
BURNPUR [BURN] 1 13:43 13:45 346
JOYCHANDI PAHAR [JOC] 1 14:21 14:23 378
PURULIA JN [PRR] 1 15:03 15:05 417
BARABHUM [BBM] 1 15:28 15:30 448
CHANDIL JN [CNI] 1 15:58 16:00 471
TATANAGAR JN [TATA] 1 17:20 Dest 507