13120 Train Time Table, DLI SDAH EXP Train Schedule

Enter train number or name...
DLI SDAH EXP [13120] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
DLI SDAH EXPANVTSDAHMail Express
SunMonTueWedThuFriSat
No No Yes No No No Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
ANAND VIHAR TRM [ANVT] 1 Src 18:15 0
GHAZIABAD [GZB] 1 18:46 18:51 12
MORADABAD [MB] 1 21:05 21:15 153
BAREILLY [BE] 1 22:40 22:43 244
HARDOI [HRI] 2 00:41 00:43 377
LUCKNOW NR [LKO] 2 02:25 02:35 479
SULTANPUR [SLN] 2 04:58 05:00 619
VARANASI JN [BSB] 2 08:20 08:40 762
MUGHAL SARAI JN [MGS] 2 09:33 09:48 781
SAKALDIHA [SLD] 2 10:12 10:14 798
ZAMANIA [ZNA] 2 10:32 10:34 824
DILDARNAGAR JN [DLN] 2 10:47 10:52 837
BHADAURA [BWH] 2 10:58 11:00 845
GAHMAR [GMR] 2 11:08 11:10 853
CHAUSA [CSA] 2 11:28 11:30 863
BUXAR [BXR] 2 11:41 11:43 874
DUMRAON [DURE] 2 11:54 11:56 890
TWINING GANJ [TWG] 2 12:04 12:06 897
RAGHUNATHPUR [RPR] 2 12:14 12:16 906
BANAHI [BYN] 2 12:24 12:26 915
BIHIYA [BEA] 2 12:33 12:35 921
KARISATH [KRS] 2 12:45 12:47 932
ARA [ARA] 2 12:58 13:03 942
KULHARIA [KUA] 2 13:10 13:12 952
KOELWAR [KWR] 2 13:22 13:24 956
PAIL 2 13:27 13:29 959
BIHTA [BTA] 2 13:35 13:37 964
SADISOPUR [SDE] 2 13:43 13:45 969
NEORA [NEO] 2 13:55 13:57 976
DANAPUR [DNR] 2 14:50 15:00 982
PHULWARI SHARIF [PWS] 2 15:04 15:06 985
PATNA JN [PNBE] 2 15:50 16:00 991
RJNDR NGR BIHAR [RJPB] 2 16:10 16:12 994
GULZARBAGH [GZH] 2 16:16 16:18 998
PATNA SAHEB [PNC] 2 16:24 16:26 1001
FATWA [FUT] 2 16:36 16:38 1013
HARDAS BIGHA [HDE] 2 16:45 16:46 1019
KHUSROPUR [KOO] 2 16:50 16:52 1022
KARAUTA [KWO] 2 16:59 17:01 1028
BAKHTIYARPUR JN [BKP] 2 17:34 17:36 1037
ATHMAL GOLA [ATL] 2 17:42 17:44 1045
BARH [BARH] 2 17:56 17:58 1055
PUNARAKH [PHK] 2 18:07 18:09 1065
MOR [MOR] 2 18:58 19:00 1073
MOKAMEH JN [MKA] 2 19:09 19:14 1080
HATHIDAH JN [HTZ] 2 19:19 19:21 1087
BARHIYA [BRYA] 2 19:31 19:33 1098
LUCKEESARAI JN [LKR] 2 19:48 19:50 1113
KIUL JN [KIUL] 2 20:45 20:55 1114
KAJRA [KJH] 2 21:12 21:13 1130
ABHAIPUR [AHA] 2 21:23 21:24 1138
DHARHARA [DRH] 2 21:36 21:37 1148
DASHARATHPUR [DRTP] 2 21:45 21:46 1153
JAMALPUR JN [JMP] 2 22:00 22:10 1160
RATANPUR [RPUR] 2 22:19 22:20 1166
BARIARPUR [BUP] 2 22:28 22:29 1170
SULTANGANJ [SGG] 2 22:50 22:51 1188
AKBARNAGAR [AKN] 2 23:05 23:06 1198
MURARPUR [MPY] 2 23:15 23:16 1204
NATHNAGAR [NAT] 2 23:23 23:24 1209
BHAGALPUR [BGP] 2 23:40 23:55 1212
SABAUR [SBO] 3 00:04 00:05 1220
GHOGA [GGA] 3 00:23 00:24 1233
EKCHARI [EKC] 3 00:33 00:34 1238
KAHALGAON [CLG] 3 00:42 00:43 1243
BIKRAM SHILA [BKSL] 3 00:55 00:56 1248
SHIVANARAYANPUR [SVRP] 3 01:05 01:06 1254
PIRPAINTI [PPT] 3 01:18 01:19 1263
MIRZA CHEUKI [MZC] 3 01:30 01:31 1271
SAHIBGANJ JN [SBG] 3 02:05 02:10 1287
TALJHARI [TLJ] 3 02:35 02:36 1315
TINPAHAR JN [TPH] 3 02:49 02:50 1324
BARHARWA JN [BHW] 3 03:35 03:40 1341
KOTALPUKUR [KLP] 3 03:54 03:55 1357
PAKUR [PKR] 3 04:06 04:08 1369
RAJGRAM [RJG] 3 04:25 04:26 1380
BANSHLAI BRIDGE [BSBR] 3 04:35 04:36 1387
MURARAI [MRR] 3 04:44 04:45 1392
CHATRA [CTR] 3 04:54 04:55 1400
NALHATI JN [NHT] 3 05:06 05:08 1408
RAMPUR HAT [RPH] 3 05:39 05:54 1422
MALLARPUR [MLV] 3 06:06 06:07 1435
SAINTHIA [SNT] 3 06:27 06:29 1450
AHMADPUR JN [AMP] 3 06:41 06:42 1463
PRANTIK [PNE] 3 06:59 07:00 1479
BOLPUR S NIKTN [BHP] 3 07:08 07:13 1483
GUSKARA [GKH] 3 07:30 07:31 1502
BARDDHAMAN JN [BWN] 3 08:32 08:56 1534
DAKHINESWAR [DAKE] 3 10:14 10:16 1622
BIDHAN NAGAR [BNXR] 3 10:38 10:40 1632
SEALDAH [SDAH] 3 10:55 Dest 1638