Modify Search

DEE RJT EXP - 19580 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
DELHI S ROHILLA (DEE)BHAVNAGAR TRMUS (BVC)
Fri 1159 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
DELHI S ROHILLA - DEE Src 13:20 0 1
DELHI CANTT - DEC 13:37 13:39 10 1
GURGAON - GGN 13:55 13:57 27 1
REWARI - RE 14:56 14:58 78 1
KHAIRTHAL - KRH 15:32 15:33 126 1
ALWAR - AWR 15:54 15:57 153 1
BANDIKUI JN - BKI 16:38 16:40 213 1
DAUSA - DO 17:01 17:03 242 1
GANDHINAGAR JPR - GADJ 17:42 17:45 298 1
JAIPUR - JP 18:15 18:30 303 1
PHULERA JN - FL 19:15 19:17 358 1
KISHANGARH - KSG 20:28 20:30 413 1
AJMER JN - AII 21:25 21:50 438 1
BEAWAR - BER 22:33 22:35 490 1
MARWAR JN - MJ 23:56 23:59 578 1
FALNA - FA 00:48 00:50 644 2
PINDWARA - PDWA 01:30 01:32 699 2
ABU ROAD - ABR 02:35 02:45 743 2
PALANPUR JN - PNU 04:06 04:08 796 2
MAHESANA JN - MSH 05:13 05:15 861 2
VIRAMGAM JN - VG 07:11 07:13 925 2
Ad
SURENDRANAGAR - SUNR 08:10 08:20 990 2
WANKANER JN - WKR 09:36 09:38 1065 2
RAJKOT JN - RJT 11:25 Dest 1106 2
SURENDRANAGAR - SUNR 08:20 09:40 990 2
SURENDRANAGAR G - SRGT 09:44 09:45 993 2
JORAVARNAGAR - JVN 09:50 09:51 995 2
WADHWAN CITY - WC 09:56 09:57 999 2
LIMBDI - LM 10:13 10:14 1019 2
CHUDA - CDA 10:24 10:25 1029 2
RANPUR - RUR 10:40 10:41 1045 2
BOTAD JN - BTD 11:02 11:10 1067 2
LATHIDAD - LTD 11:19 11:20 1078 2
NINGALA JN - NGA 11:27 11:28 1086 2
ALAMPUR - ALMR 11:35 11:36 1093 2
UJALVAV - UJ 11:43 11:44 1100 2
DHOLA JN - DLJ 12:15 12:16 1110 2
SANOSRA - SOA 12:24 12:25 1121 2
SONGADH - SGD 12:41 12:42 1132 2
SIHOR GUJARAT - SOJN 12:51 12:52 1139 2
KODIYAR MANDIR - KDMR 12:59 13:00 1144 2
VARTEJ - VTJ 13:07 13:08 1149 2
BHAVANAGAR PARA - BVP 13:24 13:25 1157 2
BHAVNAGAR TRMUS - BVC 13:55 Dest 1159 2
Ad