Modify Search

COA BVC EXPRESS - 17204 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KAKINADA PORT (COA)BHAVNAGAR TRMUS (BVC)
Thu 2055 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KAKINADA PORT - COA Src 05:00 0 1
KAKINADA TOWN - CCT 05:08 05:13 2 1
SAMALKOT JN - SLO 05:28 05:30 15 1
RAJAHMUNDRY - RJY 06:03 06:05 65 1
VIJAYAWADA JN - BZA 08:40 08:50 214 1
GUNTUR JN - GNT 09:50 09:55 246 1
SATTENAPALLE - SAP 10:34 10:35 289 1
NADIKUDI JN - NDKD 11:24 11:25 341 1
MIRYALAGUDA - MRGA 12:01 12:02 380 1
NALGONDA - NLDA 12:35 12:36 417 1
SECUNDERABAD JN - SC 15:05 15:15 527 1
VIKARABAD JN - VKB 16:18 16:19 599 1
TANDUR - TDU 16:55 16:56 640 1
SERAM - SEM 17:24 17:25 673 1
WADI - WADI 18:40 18:45 711 1
Ad
SHAHABAD - SDB 18:57 18:58 721 1
KALABURAGI - KLBG 19:22 19:25 747 1
SOLAPUR JN - SUR 21:20 21:25 860 1
DAUND JN - DD 00:25 00:30 1048 2
PUNE JN - PUNE 02:00 02:05 1124 2
LONAVALA - LNL 03:05 03:07 1188 2
KALYAN JN - KYN 04:37 04:40 1262 2
VASAI ROAD - BSR 06:00 06:10 1314 2
VALSAD - BL 08:28 08:40 1461 2
SURAT - ST 09:55 10:05 1529 2
VADODARA JN - BRC 11:48 11:58 1658 2
MANINAGAR - MAN 13:35 13:37 1755 2
AHMEDABAD JN - ADI 13:55 14:10 1758 2
VIRAMGAM JN - VG 15:14 15:16 1823 2
SURENDRANAGAR G - SRGT 16:40 16:41 1889 2
BOTAD JN - BTD 17:51 17:53 1963 2
BHAVNAGAR TRMUS - BVC 19:45 Dest 2055 2
Ad