Modify Search

BHAGALPUR EXP - 12336 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
LOKMANYATILAK T (LTT)BHAGALPUR (BGP)
Sun, Tue, Thu 1916 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
LOKMANYATILAK T - LTT Src 08:05 0 1
KALYAN JN - KYN 08:37 08:40 38 1
IGATPURI - IGP 10:25 10:30 121 1
NASHIK ROAD - NK 11:20 11:25 172 1
MANMAD JN - MMR 12:10 12:15 245 1
BHUSAVAL JN - BSL 14:35 14:40 429 1
BURHANPUR - BAU 15:23 15:25 483 1
KHANDWA - KNW 17:25 17:30 552 1
HARDA - HD 18:38 18:40 660 1
ITARSI JN - ET 19:50 20:00 736 1
PIPARIYA - PPI 20:58 21:00 803 1
JABALPUR - JBP 23:15 23:25 981 1
KATNI - KTE 00:35 00:40 1072 2
SATNA - STA 01:55 02:05 1170 2
ALAHABAD CHEOKI - ACOI 05:35 05:40 1339 2
MIRZAPUR - MZP 07:05 07:10 1420 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 08:53 09:08 1483 2
DILDARNAGAR JN - DLN 09:54 09:56 1541 2
Ad
BUXAR - BXR 10:21 10:23 1577 2
DUMRAON - DURE 10:35 10:37 1593 2
ARA JN - ARA 11:16 11:18 1646 2
DANAPUR - DNR 11:47 11:49 1685 2
PATNA JN - PNBE 12:30 12:40 1695 2
PATNA SAHEB - PNC 12:59 13:01 1705 2
FATWA - FUT 13:12 13:14 1717 2
KHUSROPUR - KOO 13:23 13:25 1725 2
BAKHTIYARPUR JN - BKP 13:40 13:42 1740 2
BARH - BARH 13:54 13:56 1758 2
MOKAMEH JN - MKA 14:25 14:30 1784 2
BARHIYA - BRYA 15:03 15:05 1802 2
LUCKEESARAI JN - LKR 15:39 15:41 1817 2
KIUL JN - KIUL 16:05 16:12 1818 2
KAJRA - KJH 16:30 16:31 1834 2
ABHAIPUR - AHA 16:43 16:44 1841 2
JAMALPUR JN - JMP 17:21 17:26 1863 2
BARIARPUR - BUP 17:39 17:40 1874 2
SULTANGANJ - SGG 18:03 18:04 1892 2
BHAGALPUR - BGP 18:30 Dest 1916 2
Ad