Modify Search

ANNANYA EXPRES - 12315 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KOLKATA (KOAA)UDAIPUR CITY (UDZ)
Thu 2136 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KOLKATA - KOAA Src 13:10 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 14:39 14:41 98 1
ASANSOL JN - ASN 16:02 16:07 203 1
MADHUPUR JN - MDP 17:05 17:07 284 1
JASIDIH JN - JSME 17:35 17:37 313 1
JHAJHA - JAJ 18:55 19:00 357 1
PATNA JN - PNBE 21:30 21:40 534 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 01:47 02:02 746 2
ALLAHABAD JN - ALD 04:09 04:19 899 2
KANPUR CENTRAL - CNB 06:45 06:50 1093 2
Ad
TUNDLA JN - TDL 09:40 09:45 1323 2
AGRA FORT - AF 10:25 10:30 1345 2
SAWAI MADHOPUR - SWM 15:05 15:10 1570 2
JAIPUR - JP 17:30 17:45 1702 2
AJMER JN - AII 20:20 20:30 1836 2
NASIRABAD - NSD 20:52 20:54 1860 2
BIJAINAGAR - BJNR 21:36 21:38 1901 2
BHILWARA - BHL 22:35 22:40 1968 2
CHITTAURGARH - COR 23:50 00:20 2022 3
MAVLI JN - MVJ 01:26 01:28 2094 3
RANAPRATAPNAGAR - RPZ 02:14 02:16 2132 3
UDAIPUR CITY - UDZ 02:45 Dest 2136 3
Ad