Modify Search

ANANYA EXPRESS - 12316 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
UDAIPUR CITY (UDZ)KOLKATA (KOAA)
Mon 2136 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
UDAIPUR CITY - UDZ Src 00:20 0 1
RANAPRATAPNAGAR - RPZ 00:26 00:28 5 1
MAVLI JN - MVJ 00:59 01:01 43 1
CHITTAURGARH - COR 02:15 02:35 115 1
BHILWARA - BHL 03:34 03:39 169 1
BIJAINAGAR - BJNR 04:34 04:36 235 1
NASIRABAD - NSD 05:09 05:11 277 1
AJMER JN - AII 06:20 06:35 301 1
JAIPUR - JP 08:50 09:15 435 1
SAWAI MADHOPUR - SWM 11:25 11:40 566 1
Ad
AGRA FORT - AF 15:30 15:40 792 1
TUNDLA JN - TDL 16:45 16:55 814 1
KANPUR CENTRAL - CNB 19:57 20:05 1044 1
ALLAHABAD JN - ALD 22:35 22:45 1238 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 02:43 02:53 1391 2
PATNA JN - PNBE 05:55 06:05 1603 2
JHAJHA - JAJ 09:30 09:35 1780 2
JASIDIH JN - JSME 10:07 10:09 1824 2
MADHUPUR JN - MDP 10:34 10:36 1853 2
ASANSOL JN - ASN 11:48 11:58 1934 2
BARDDHAMAN JN - BWN 13:30 13:32 2040 2
KOLKATA - KOAA 15:10 Dest 2136 2
Ad