Modify Search

AKAL TAKHT EXP - 12317 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
KOLKATA (KOAA)AMRITSAR JN (ASR)
Sun, Wed 1894 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
KOLKATA - KOAA Src 07:40 0 1
ASANSOL JN - ASN 10:32 10:37 203 1
MADHUPUR JN - MDP 11:41 11:43 284 1
JASIDIH JN - JSME 12:10 12:12 313 1
JHAJHA - JAJ 13:12 13:17 357 1
KIUL JN - KIUL 13:57 14:01 411 1
MOKAMEH JN - MKA 14:26 14:28 445 1
PATNA SAHEB - PNC 15:18 15:20 524 1
PATNA JN - PNBE 15:49 15:59 534 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 19:29 19:44 746 1
VARANASI JN - BSB 20:30 20:40 763 1
Ad
SULTANPUR - SLN 22:46 22:48 906 1
LUCKNOW NR - LKO 02:41 02:51 1046 2
BAREILLY - BE 06:12 06:14 1281 2
MORADABAD - MB 07:49 07:57 1372 2
NAJIBABAD JN - NBD 09:35 09:37 1470 2
SAHARANPUR - SRE 11:20 11:30 1564 2
AMBALA CANT JN - UMB 12:45 12:50 1645 2
SIRHIND JN - SIR 13:31 13:33 1699 2
LUDHIANA JN - LDH 14:32 14:42 1759 2
JALANDHAR CITY - JUC 15:42 15:47 1816 2
BEAS - BEAS 16:20 16:22 1852 2
AMRITSAR JN - ASR 17:20 Dest 1894 2
Ad