Modify Search

AKAL TAKHAT EXP - 12318 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
AMRITSAR JN (ASR)KOLKATA (KOAA)
Tue, Fri 1894 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
AMRITSAR JN - ASR Src 05:55 0 1
BEAS - BEAS 06:23 06:25 43 1
JALANDHAR CITY - JUC 07:05 07:10 79 1
LUDHIANA JN - LDH 08:05 08:15 136 1
SIRHIND JN - SIR 09:08 09:10 196 1
AMBALA CANT JN - UMB 10:05 10:10 250 1
SAHARANPUR - SRE 11:25 11:35 331 1
NAJIBABAD JN - NBD 12:55 12:57 425 1
MORADABAD - MB 14:52 15:00 523 1
BAREILLY - BE 16:23 16:25 614 1
LUCKNOW NR - LKO 20:05 20:15 849 1
Ad
SULTANPUR - SLN 22:11 22:13 989 1
VARANASI JN - BSB 01:05 01:15 1132 2
DD UPADHYAYA JN - DDU 02:23 02:35 1149 2
PATNA JN - PNBE 05:50 06:00 1361 2
PATNA SAHEB - PNC 06:21 06:23 1371 2
MOKAMEH JN - MKA 07:19 07:21 1450 2
KIUL JN - KIUL 08:18 08:22 1484 2
JHAJHA - JAJ 09:30 09:35 1538 2
JASIDIH JN - JSME 10:05 10:07 1582 2
MADHUPUR JN - MDP 10:34 10:36 1611 2
ASANSOL JN - ASN 11:48 11:58 1692 2
KOLKATA - KOAA 15:15 Dest 1894 2
Ad