Modify Search

GARIB RATH EXP - 12203 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SAHARSA JN (SHC)AMRITSAR JN (ASR)
Sun, Mon, Thu 1723 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SAHARSA JN - SHC Src 14:30 0 1
S BAKHTIYARPUR - SBV 14:55 14:57 17 1
KHAGARIA JN - KGG 15:50 15:52 54 1
BEGU SARAI - BGS 16:18 16:20 94 1
BARAUNI JN - BJU 16:50 17:00 110 1
DALSINGH SARAI - DSS 17:26 17:28 137 1
SAMASTIPUR JN - SPJ 18:00 18:05 161 1
MUZAFFARPUR JN - MFP 18:55 19:00 212 1
HAJIPUR JN - HJP 19:50 19:55 266 1
CHHAPRA - CPR 21:15 21:20 325 1
SIWAN JN - SV 22:05 22:10 386 1
DEORIA SADAR - DEOS 23:13 23:15 456 1
Ad
GORAKHPUR JN - GKP 00:30 00:40 505 2
LUCKNOW NR - LKO 06:00 06:10 784 2
HARDOI - HRI 07:34 07:36 885 2
BAREILLY - BE 09:32 09:35 1019 2
MORADABAD - MB 11:02 11:10 1109 2
HAPUR - HPU 12:25 12:26 1213 2
NEW DELHI - NDLS 13:55 14:10 1276 2
AMBALA CANT JN - UMB 16:49 16:54 1474 2
LUDHIANA JN - LDH 18:25 18:34 1588 2
PHAGWARA JN - PGW 19:02 19:03 1623 2
JALANDHAR CITY - JUC 19:25 19:30 1645 2
BEAS - BEAS 20:13 20:15 1681 2
AMRITSAR JN - ASR 21:05 Dest 1723 2
Ad