74836 - HSR JU PASS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
HSR JU PASS [74836] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
HSR JU PASS
HSRJUDMU
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
HISAR [HSR] 1 Src 05:15 0
CHARAUD [CRW] 1 05:31 05:32 18
SIWANI [SWNI] 1 05:43 05:44 30
JHUNPA [JUP] 1 06:00 06:01 49
SURATPURA [SURP] 1 06:15 06:16 65
SADULPUR JN [SDLP] 1 06:25 06:30 70
DKWA 1 06:37 06:38 79
HYL 1 06:46 06:47 86
DUDHWAKHARA [DKX] 1 07:00 07:01 99
SRSL 1 07:07 07:08 105
ASLU 1 07:16 07:17 113
CHURU [CUR] 1 07:32 07:40 128
DEPALSAR [DEP] 1 07:49 07:50 136
JOH 1 07:59 08:00 145
SMNN 1 08:05 08:06 149
MIO 1 08:12 08:13 154
RATANGARH JN [RTGH] 1 08:30 08:55 171
LOHA 1 09:03 09:04 179
PIH 1 09:14 09:16 191
TALCHHAPAR [TLC] 1 09:29 09:30 203
SUJANGARH [SUJH] 1 09:46 09:47 217
LADNUN [LAU] 1 09:59 10:01 226
BLSD 1 10:11 10:12 236
SVO 1 10:20 10:21 244
DIDWANA [DIA] 1 10:44 10:46 257
MBSK 1 10:56 10:57 263
KKNA 1 11:07 11:08 273
PW 1 11:15 11:16 280
CHOTI KHATU [CTKT] 1 11:26 11:28 293
KHATU [KHTU] 1 11:36 11:37 298
KRC 1 11:47 11:48 311
DEGANA JN [DNA] 1 12:01 12:04 323
JALSU NANAK [JACN] 1 12:11 12:12 331
JALSU [JAC] 1 12:19 12:20 336
REN [REN] 1 12:32 12:34 351
KHEDULI [KQW] 1 12:41 12:43 358
MERTA ROAD JN [MTD] 1 13:15 13:20 368
JOGI MAGRA [JOM] 1 13:28 13:30 379
GOTAN [GOTN] 1 13:42 13:44 388
KHARIA KHANGARH [KXG] 1 13:53 13:54 395
UMED [UMED] 1 14:05 14:06 406
SATHIN ROAD [SWF] 1 14:16 14:17 416
PIPAR ROAD JN [PPR] 1 14:25 14:26 425
KHERI SALWA [KSW] 1 14:34 14:35 431
ASRANADA [AAS] 1 14:44 14:45 440
JAJIWAL [JWL] 1 14:59 15:00 449
BANAR [BNO] 1 15:08 15:09 457
RAIKA BAGH [RKB] 1 15:54 15:56 470
JODHPUR JN [JU] 1 16:30 Dest 472