69149 - VIRAR BH Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
VIRAR BH [69149] Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
VIRAR BH
VRBHMEMU
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
VIRAR [VR] 1 Src 04:00 0
VAITARNA [VTN] 1 04:10 04:11 8
SAPHALE [SAH] 1 04:19 04:20 16
KELVA ROAD [KLV] 1 04:26 04:27 22
PALGHAR [PLG] 1 04:37 04:38 30
BOISAR [BOR] 1 04:48 04:49 42
VANGAON [VGN] 1 05:00 05:01 51
DAHANU ROAD [DRD] 1 05:16 05:17 63
GHOLVAD [GVD] 1 05:29 05:30 74
UMBARGAM ROAD [UBR] 1 05:40 05:41 84
SANJAN [SJN] 1 05:52 05:53 89
BHILAD [BLD] 1 06:05 06:06 100
KARAMBELI [KEB] 1 06:12 06:13 105
VAPI [VAPI] 1 06:20 06:22 114
UDVADA [UVD] 1 06:32 06:33 122
PARDI [PAD] 1 06:39 06:40 127
ATUL [ATUL] 1 06:45 06:46 131
VALSAD [BL] 1 07:05 07:25 138
DUNGRI [DGI] 1 07:37 07:38 147
JORAVASAN [JRS] 1 07:44 07:45 152
BILIMORA JN [BIM] 1 07:49 07:51 156
AMALSAD [AML] 1 07:58 07:59 161
ANCHELI [ACL] 1 08:02 08:05 165
VEDCHHA [VDH] 1 08:10 08:11 168
GANDHISMRITI [GNST] 1 08:18 08:19 174
NAVSARI [NVS] 1 08:23 08:25 177
MAROLI [MRL] 1 08:34 08:35 185
SACHIN [SCH] 1 08:42 08:43 192
BHESTAN [BHET] 1 08:49 08:50 197
UDHNA JN [UDN] 1 09:01 09:02 202
SURAT [ST] 1 09:18 09:23 206
UTRAN [URN] 1 09:29 09:30 210
KOSAD [KSE] 1 09:34 09:35 213
GOTHANGAM [GTX] 1 09:41 09:42 217
SAYAN [SYN] 1 09:51 09:52 220
KIM [KIM] 1 10:03 10:05 230
KOSAMBA JN [KSB] 1 10:13 10:15 237
HATHURAN [HAT] 1 10:20 10:22 242
PANOLI [PAO] 1 10:27 10:29 246
ANKLESHWAR JN [AKV] 1 10:49 10:50 256
BHARUCH JN [BH] 1 11:10 Dest 265