58502 - KRDL-VSKP Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
KRDL-VSKP [58502] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
KRDL-VSKP
KRDLVSKPPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
KIRANDUL [KRDL] 1 Src 06:15 0
BACHELI [BCHL] 1 06:28 06:30 9
BHANSI [BHNS] 1 06:46 06:47 18
KAMALUR [KMLR] 1 07:04 07:05 31
DANTEWARA [DWZ] 1 07:23 07:24 43
GIDAM [GIZ] 1 07:34 07:35 50
DABPAL [DBF] 1 07:49 07:50 61
KAWARGAON [KWGN] 1 08:02 08:03 70
KAKLUR [KKLU] 1 08:20 08:21 82
KUMAR SADRA [KMSD] 1 08:36 08:37 94
SILAK JHORI [SZY] 1 08:49 08:50 104
DILMILI [DMK] 1 09:08 09:09 115
BADE ARAPUR [BDXX] 1 09:26 09:27 127
TOPOKAL [TPQ] 1 09:36 09:37 132
KUMHAR MARENGA [KMEZ] 1 09:46 09:47 140
JAGDALPUR [JDB] 1 10:00 10:05 149
NAKTISEMRA [NKX] 1 10:16 10:17 156
AMAGURA [AGZ] 1 10:25 10:26 164
AMBAGAON [AGB] 1 10:37 10:38 174
KOTAPAR ROAD [KPRR] 1 10:48 10:49 181
CHARAMULA KUSUM [CJS] 1 11:03 11:04 193
KHADAPA [KDPA] 1 11:13 11:14 200
DHANAPUR ORISSA [DIR] 1 11:25 11:26 207
JEYPORE [JYP] 1 11:38 11:42 214
CHATTRIPUT [CTS] 1 11:58 11:59 221
MALIGURA [MVG] 1 12:10 12:11 228
JARTI [JRT] 1 12:30 12:31 239
MANABAR [MVF] 1 12:44 12:45 248
KORAPUT [KRPU] 1 13:15 13:25 255
SUKU [SUKU] 1 13:37 13:38 266
PALIBA [PBV] 1 13:48 13:49 274
MACHHAKUNDA [MKRD] 1 14:03 14:04 287
BHEJA [BHJA] 1 14:18 14:19 298
PADUA [PFU] 1 14:33 14:34 308
DARLIPUT [DPC] 1 14:46 14:47 318
GORAPUR [GPJ] 1 15:05 15:06 330
ARAKKU [ARK] 1 15:25 15:40 340
SHIMILIAGUDA [SMLG] 1 15:55 15:56 352
KARAKAVALASA [KVLS] 1 16:15 16:16 361
BORRAGUHALLU [BGHU] 1 16:35 16:40 372
CHIMIDIPALLI [CMDP] 1 16:55 16:56 381
TYADA [TXD] 1 17:19 17:20 393
SHIVALINGAPURAM [SLPM] 1 17:31 17:32 400
BODDAVARA [BDVR] 1 17:57 17:58 412
SHRUNGAVARPUKTA [SUP] 1 18:15 18:18 419
LAKKAVARAPUKOTA [LVK] 1 18:27 18:28 429
MALLIVIDU [MVW] 1 18:40 18:43 436
KOTTAVALASA [KTV] 1 19:02 19:04 445
PENDURTI [PDT] 1 19:13 19:14 454
SCMN 1 19:20 19:21 462
SIMHACHALAM [SCM] 1 19:25 19:27 463
MARRIPALEM PH [MIPM] 1 19:33 19:34 467
VISHAKAPATNAM [VSKP] 1 20:10 Dest 471