55513 - SPJ-JYG PASS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
SPJ-JYG PASS [55513] Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
SPJ-JYG PASS
SPJJYGPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
SAMASTIPUR JN [SPJ] 1 Src 18:15 0
MUKTAPUR [MKPR] 1 18:22 18:24 3
KISHANPUR [KSP] 1 18:31 18:33 10
RAMBHADDARPUR [RBZ] 1 18:40 18:42 16
HAIAGHAT [HYT] 1 18:51 18:53 21
THALWARA [TLWA] 1 19:01 19:03 26
LAHERIA SARAI [LSI] 1 19:12 19:17 32
DARBHANGA JN [DBG] 1 19:30 19:40 37
KAKARGHATTI [KKHT] 1 19:48 19:50 44
TARSARAI [TRS] 1 20:01 20:03 50
SAKRI JN [SKI] 1 20:16 20:21 56
PANDAUL [PDW] 1 20:33 20:35 64
MADHUBANI [MBI] 1 20:54 20:59 73
RAJANAGAR [RJA] 1 21:07 21:09 83
KHAJAULI [KJI] 1 21:27 21:29 92
JAYNAGAR [JYG] 1 22:15 Dest 105