Modify Search

VAISHALI EXP - 12553 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SAHARSA JN (SHC)NEW DELHI (NDLS)
Daily 1296 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SAHARSA JN - SHC Src 06:45 0 1
MANSI JN - MNE 07:38 07:40 45 1
KHAGARIA JN - KGG 07:50 07:52 54 1
BEGU SARAI - BGS 08:18 08:20 94 1
BARAUNI JN - BJU 08:50 09:00 110 1
DALSINGH SARAI - DSS 09:26 09:28 137 1
SAMASTIPUR JN - SPJ 10:05 10:10 161 1
MUZAFFARPUR JN - MFP 10:55 11:00 212 1
HAJIPUR JN - HJP 12:05 12:10 266 1
SONPUR JN - SEE 12:20 12:22 272 1
CHHAPRA - CPR 13:40 13:45 325 1
SIWAN JN - SV 14:30 14:35 386 1
Ad
DEORIA SADAR - DEOS 15:28 15:30 456 1
GORAKHPUR JN - GKP 16:50 17:05 505 1
KHALILABAD - KLD 17:43 17:45 540 1
BASTI - BST 18:11 18:14 570 1
GONDA JN - GD 19:35 19:40 659 1
BARABANKI JN - BBK 21:08 21:10 747 1
BADSHAHNAGAR - BNZ 21:42 21:45 772 1
AISHBAGH - ASH 22:08 22:18 781 1
KANPUR CENTRAL - CNB 23:40 23:50 857 1
ETAWAH JN - ETW 01:42 01:44 995 2
TUNDLA JN - TDL 03:03 03:05 1087 2
ALIGARH JN - ALJN 04:07 04:09 1165 2
GHAZIABAD - GZB 05:55 05:57 1271 2
NEW DELHI - NDLS 06:40 Dest 1296 2
Ad